Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemények a szociális gondozó...

Vélemények a szociális gondozó és szervező szakmával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 15:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem mész messze vele.
2011. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd bővebben?
2011. nov. 25. 15:55
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez egy büfé szak. Munkád nem lesz vele ,csak kidobott pénz, idő. Érdekes, és szép ugyan, mint szakma, de a szociális intézményekben vagy létszámstop van, vagy a meglévőket is kirúgják. Talán a szociális gondozó - ápoló jobba keresett - de ezzel is nehéz elhelyezkedni, emellett igen nehéz munka.
2011. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Így van...és másodéves szociálpedagógus hallgató vagyok. Mindegyik szociális szakma egy nagy 0. Semmilyen tudást nem ad, ha az út mellől össze szednek egy paraszt bácsit, ő is helyt állna. Minibálbérért kell majd gürizni ráadásul. Azt tudd, hogy nagyon sok szakot csak azért indítanak el, hogy felvegyék rá az állami támogatást, de értelme semmi. Sehová nem kell. Bár szociálpedagógusként és szociális munkásként elég sok helyen el lehet helyezkedni, de nem egy megbecsült szakma egyik sem....
2011. nov. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De a Szociális gondozó és szervező OKJ-s szak! :)

2011. nov. 26. 16:30
 6/16 anonim ***** válasza:

22:09-vagyok. Én Fogyatékossággal élők gondozója OKJ tanfolyamot végeztem, ez a Szociális Gondozó elágazása. Kitűnővel, dicsérettel végeztem, azt mondták, ez egy hiányszakma, kapkodnak értünk. Tavagy októberben végeztem el - és máig (egy éve) nincs állásom, pedig minden létező intézménybe elküldtem az önéletrajzom. Pesti, érettségizett, fiatal nő vagyok. Nagyon ritkán hívnak be interjúra - általában egy állást hirdetnek meg, de 10-20 ember jelentkezik rá. Azzal indokolják, hogy nem vesznek fel, mert nincs gyakorlatom (a MEREK-ben volt 3 hét gyakorlatom), és minimum 2-3 év gyakorlatot várnak el. Noha - ahogy az előttem szóló is írta - az utcáról behívott parasztbácsi is el tudja végezni, pár éve 8 általánossal vettek fel erre a munkára.

A tanfolyam 200000 Ft-omba került. Azt gondoltam, lesz egy szép, emberi hivatásom szívvel-lélekkel végezném a munkámat.

Megfizettem, hogy munkanélküli legyek.:(

2011. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hát akkor ezek szerint nem érdemes ennek tanulni.
2011. nov. 26. 19:38
 8/16 anonim ***** válasza:

Attól tartok, nem. Sajnálom, hogy elvettük a kedvedet, de inkább jobb így, mint ha komoly pénzt, időt áldozol a tanfolyamra. Csak akkor végezd el, ha van befolyásos ismerősöd egy szociális intézménynél. Általában az a jellemző, hogy ezeken a tanfolyamokon olyan emberkék járnak, akiket maga, a munkahely iskolázott be. Én voltam kakukktojás, mert én hivatástudatból mentem oda, minden előélet nélkül.

Szerintem érdemesebb inkább egészségügyi pályán gondolkozni, pl. OKJ ápoló, fogászati asszisztens, gyógyszertáti asszisztens - ezzel talán jobbak lesznek az esélyeid.

2011. nov. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Pedig mostanában annyi helyen reklámozzák azt hogy megéri szociális gondozó és ápolónak vagy szociális gondozó és szervezőnek megéri tanulni!
2011. nov. 27. 08:40
 10/16 anonim ***** válasza:

Azért reklámozzák, mert a szociális munkásoknak is meg kell élni valamiből - összefognak, és létesítenek egy iskolát, hogy ott jó kis mellékesként taníthassanak. Ez csak a tanároknak buli. Azért hirdetik, hogy hiányszakma, sikerszakma - mert valahogy be kell fűzni az embereket. Azt mégsem mondhatják: "figyeljetek gyerekek, kidobott pénz a tanfolyamunk, munkád nem lesz, viszont másfél évig kellemesen elbeszélgetünk az idős gondozásról, az iskolában fűtés is van télen, és jó a társaság"

Ha megfigyelitek - rengetek az OKJ tanfolyam - szociális gondozóból legalább 30 van Pesten, és csak úgy ontják magukból a frissen végzett "szakembereket". Megjegyzem - gyakorlatot nem nagyon adnak, demo terme kevés iskolának van - ha mégis, azt sem nagyon használják - csak egy rakat elméletet kell bemagolni - gyakran teljesen fölösleges dolgokat is.

Szerintem, ha elkezded - talán a szociális ápoló-gondozó a legjobb, mert ez a legszebb nyúl a halpiacon - idősek, hajléktalanok mindig is lesznek - de hangsúlyozom: idősek otthonába, házi segítő szolgálatokhoz is irgalmatlanul nehéz bejutni ismeretség, kapcsolatok, sok év munkatapasztalat nélkül. Bár esetleg maszekba vállalhatsz idős gondozást, de ez nem bejelentett munka, vállalkozóként meg nem éri meg a kevés fizetés miatt.

2011. nov. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!