Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak tovább? Ami...

Minek tanuljak tovább? Ami érdekel (és jó is vagyok belőle), az a magyar és a történelem.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a legnagyobb problémám, hogy nem tudok semmit erről a rendszerről. Hogy kell felvételizni, hogy zajlik a felsőbboktatás (vizsgák, stb.). És engem ez nagyon zavar! A tanáraink nem magyarázzák el, pedig már sokszor kértük őket.


A másik: a magyarral és a törivel mit tudok kezdeni? Hol tanulhatnék tovább, milyen munkám lehetne? Tanár szívesen lennék, de azt mondják, keveset keresnek. (De mégis mennyit?) Melyik fősulit, egyetemet ajánljátok? És kb. milyen érettségi eredményeket kell elérnem? Azt tudom, hogy ez minden évben más, de azért körülbelülre meg tudnátok mondani? Magyarból és töriből szeretnék emeltszintűzni, de ez is attól függ majd, mennyire megy. Járok faktra mindkettőből. Töriből biztos, hogy emelt lesz, magyarból meg majd kiderül.


Tudtok nekem segíteni? Oldalakat linkelni, tapasztalat, bármi? Kétségbe vagyok esve. :( Egyébként közgázt tanulok egy elég jó iskolában, de egyáltalán nem érdekel, inkább a művészetek felé hajlok. A rajztanárom szerint nagyon jó "rajzos" vagyok, és "ezzel kell foglalkoznom", de én nem érzem magam olyan nagy tehetségnek. :\


16L (tizenegyedikes vagyok)


2011. nov. 27. 12:59
 1/9 A kérdező kommentje:
És még egy fontos kérdést kihagytam: mennyibe kerül ez az egész? Nem vagyunk se szegények, se gazdagok, de félek, hogy nem tudnák fizetni a szüleim, meg lehet hogy ez nagy butaság, de szégyellem, hogyha sokat kell rám költeniük. Ösztöndíjat milyen átlaggal nyerhetnék, és mire elég az?
2011. nov. 27. 13:06
 2/9 anonim ***** válasza:

"Tanár szívesen lennék, de azt mondják, keveset keresnek. "


Nem csak az, hogy keveset keresnek, hanem még sokan is vannak. Egyre kevesebb a gyerek és egyre több a tanár. Nem csoda, hogy 8000 tanárt akarnak elküldeni. Persze ez nem az összesre igaz. PL fizika, kémia, biológia tanárból hiány van.

A másik gond, hogy manapság nem a humán/bölcsész szakok azok amikkel könnyen el lehet helyezkedni. (talán a nehéz elhelyezkedés a jó szó)


Manapság amik jól keresnek és keresettek is azok a mérnökök (főként műszaki), informatikusok. Keresett még: orvos, természettudós.

De ezekkel az a baj, hogy reál szakok amit sokan nem szeretnek, a fizika és matek miatt. Helyette tömegesen mennek bölcsész szakokra. Ott sok a büfészak.

2011. nov. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Töri irodalom az jogra felvételi ha van jó nyelvtudásod akkor kezdj el versenyezni és menj vmi külföldi jogi egyetemre motivációs leveledbe beleírod a versenyeket hogy a töri segít a multinacionalitás megismerésében és kapcsolatok kiépítésében amit a nyelvtudásod teljesít ki vagy biztosít azt jó.
2011. nov. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pont utálom a nyelvtanulást, nem megy. Ráadásul általánosban németet tanultam, és mindig úgy érzem, hogy le vagyok maradva angolból az osztályban. :S De köszönöm szépen a válaszokat! A tanár helyett akkor valami mást kell kitalálnom. :S
2011. nov. 30. 04:48
 5/9 anonim ***** válasza:

"Pont utálom a nyelvtanulást, nem megy."


Remélem azt azért tudod, hogy nyelvvizsga nélkül nem adják oda a diplomát.

2011. nov. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudtam, de nem is mondtam, hogy nem akarok. De az biztos, hogy nem ilyen területen akarok elhelyezkedni.
2011. dec. 1. 16:02
 7/9 anonim ***** válasza:

" de nem is mondtam, hogy nem akarok."


Azt azért még tisztázzuk, hogy középfokú kell.

2011. dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a művészeteket felejtsd el ! az, hogy elég jól rajzolsz, szubjektív, és nem biztos, hogy bármire is jó


most vagy fiatal, most kell megdolgoznod azért, hogy később könnyebben keresd a kenyeredet. Nem választás kérdése, hogy szereted-e a nyelvet.

ha nem tanulsz, lehetsz targoncás a nagy álmaiddal.


A szüleid mivel foglalkoznak, az nem tetszik?

Minden szülő babusgata a gyerekét, aztán az élet meg jól pofán csapja. :(

2012. jan. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A szüleim gyárban dolgoznak, és nem babusgatnak. Gyári munkás nem szeretnék lenni... Persze lehet, hogy 10 év múlva már annak is örülni fogok. :')

Köszi a tanácsokat.:)

2012. jan. 5. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!