Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tanulási lehetőségeim...

Milyen tanulási lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok.GYED-en vagyok a lányommal, és mivel munkát nem igazán találok, ezért gondoltam tanulok valamit, amíg itthon vagyok a pici lányommal.Érettségivel rendelkezem.

Ingyenes, esetleg nagyon kedvezményes tanfolyamok vannak?

A főiskolához mi kell?Nem tudok ezekről semmit sajnos. :( Az interneten se nagyon tudok eligazodni.Lehet ezért is kéne tovább tanulnom! :D

Aki tudna nekem segíteni, tippeket adni, esetleg van tapasztalata azt megköszönném.

Ez azért is fontos lenne, mert a munkahelyemre valószínű nem tudok majd vissza menni a beosztás miatt, és jó lenne azonnal elhelyezkedni majd, de ha nem is azonnal akkor nagyon rövid időn belül!(nem igazán vagyunk eleresztve anyagilag.)

Köszönöm


2011. nov. 28. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:

A munkaügyi központban ajánlhatnak ingyenes OKJ tanfolyamot, láttam már náluk nyelvtanfolyamot is. Ezen kívül, ha megírod, hogy milyen szakma vagy téma felé vonzódsz, könnyebb tanácsot adni.

A felsőoktatással kapcsolatban ez az oldal az alap:

[link]

2011. nov. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha még nem vettél rész OKJ-s képzésben, az első vizsgával együtt mindenképpen ingyenes lesz neked! :)


Nem tudom, hogy hol laksz, de az interneten a lakhelyed közelében kereshetsz képzést, kérheted, hogy a Munkaügyi központ ajánljon.


Én OKJ képzésen vettem részt, és nappalin elég zűrös az órarend (nekem hetente változott és sokszor elég hosszú volt...), de jelentkezhetsz levelezőire is ha a gyermeked mellett úgy könnyebb...

2011. nov. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 2. válaszát kiegészíteném azzal, hogy csak 22 éves korig ingyenes, illetve 23, ha év vesztes vagy. És persze csak akkor, ha nincs más OKJ-d.

Na de egyébként én nagyon gyakran látok kedvezményeket, GYES-en, GYED-en lévőknek majdnem mindig adnak 10-20 akár 50 %-os kedvezményeket. Mondjuk ez függ az OKJ-tól is


Felsőoktatással kapcsolatban pedig én is a felvi.hu-t tudom ajánlani, ott nézz körül. Egyébként mi volna az, ami érdekelne? Úgy értem milyen tudomány, vagy ág az, amivel szeretnél foglalkozni?

2011. nov. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Év vesztes vagyok! :) Úgy, hogy lehet még el tudok csípni ingyenes OKJ-s képzést!

Egyébként elképzelésem sincs mit szeretnék.Dolgoztam már eladóként, étteremben konyhán, rendezvényszervező cégnél.Előbb jó lenne tudni, hogy mi az amiből itt Magyarországon meg lehet élni, mert hát nem rózsás a helyzet ezt mindenki tudja.Másod sorban, pedig olyan munka kellene ami olyan munka idős ami megfelel nekünk, és eléggé jól fizet! (Nincsenek nagy álmaim, 100-150 ezer Ft között gondolkozom) Páromnak minden nap hajnali 5-re jár dolgozni, de sosem lehet tudni meddig tart a munka ideje.De ez már a munka része, és egyébként is gyerekkel nem néznek jó szemmel az emberre.

Gondolkodtam akár óvónő, vagy bölcsődei dajka képzésen is.Nem tudom milyen jövője van.Vagy valami pénzügyi terület esetleg.

Ügyességem semmihez sincs :/, így ilyen varrás és társai azok elég felejtősek!

Főzni szeretek, de manapság már a szakácsoknak is 12 órákat kell dolgozni, hogy megéljenek valahogy!

Hát így ennyi! :) De az óvónői állásról tudna nekem segíteni valaki, azt meg köszönném még.Hogy lehet e találni, mennyire jó vagy rossz a munka?(Gyerekektől függetlenül, munkáltató, fizetés szinten kérdezem)Stb..

Köszönöm

2011. nov. 28. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!