Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A biztonsági őr OKJ-s szakmáva...

A biztonsági őr OKJ-s szakmával el lehet helyezkedni? Ér valamit?

Figyelt kérdés

Neten nézelődtem milyen felnőttképzések vannak és találtam egy ilyet: [link]

Gondolkodom rajta hogy elvégzem. Lenne értelme?


2011. nov. 29. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy el tudsz helyezkedni, de a fizetés egy nagy semmi. Főleg most ugye megszavazták a 37%-os EVÁt, a biztonsági őrök meg ugye kényszervállalkozók.
2011. nov. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerencse kérdése, hogy eltudsz-e helyezkedni. Ha jó helyen vagy jó időben, akkor nagyon jó melód lehet vagy, ha netán van ismerősöd, aki szintén ezzel foglalkozik vagy hasonló területen dolgozik és betud vinni, akkor van értelme. Igaz, hogy nagyon sokan vállalkozók, de ez nem jelenti, azt, hogy Neked is annak kell lenned. Nagyon sok cég foglalkoztat alkalmazott ként. Az igazsághoz viszont hozzá tartozik, hogy többszörös túlkínálat van biztonsági őrökből és egyre több helyen már csak egy ember végzi az őrzést költséghatékonyság szempontjából. Nem akarlak lebeszélni róla, én is letettem a biztonsági őrit+fegyverismereti vizsgát, hogy hátha így majd lesz egy jó munkám. Én az állítólag "legjobb" oktatást nyújtó cégnél tanultam, dicséretes 5-ös bizonyítványt kaptam, ORFK pecsét a bizonyítványomon, de már nem biztos,hogy elvégeztem volna, eddig ~170e ft-omba került és dolgozni is csak nagyon nehezen lehet, napi 16 óra állás 20perc pihenővel havi 240 órában 75-80e ft-ért. Nézd meg ezt, én őket ajánlom: [link]
2011. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elméletileg lenne esélyem az egyik Tesco-ba, van ismerős aki ott dolgozik, és talán tudna is szólni az érdekembe pár szót, plusz a fél nyarat ott dolgoztam diákként (árufeltöltőként), és még most is mehetnék, szóval ismernek és jóban is vagyok egy-két emberrel (talán még a fő igazgatóval is, de mondjuk ez egy merész állítás, de köszönő viszonyba vagyunk, pár hete pl. odajött hozzám miközbe vásároltam és kérdezte, hogy mi van velem, régen találkoztunk :D), úgyhogy oda lehet lenne esélyem hogy felvegyenek. Nem tudom, ez amit linkeltem elég lehet a Tesco-ba, vagy még kell hozzá más is hogy ott őrizhessem a népet? :D
2011. nov. 29. 21:20
 4/5 anonim válasza:
Külön a Tesconak nincsenek őrei, őrző-védő cégeket dolgoztatnak. Ők nem Tescos dolgozok, a Tesconak nagyon nincs beleszólása, hogy milyen őr lesz ott. Általában minden Tescot más cég védi. Pl: Sector, KIVALSZ2000 kft és sok ilyen kis cég. Ha van /őr/ ismerősöd Tescoban, azért kérdezd meg tőle, hogy neki milyen ott. Én nem ajánlom, régen olyanért vontak le pénzt, hogy nem volt a füledben a füles, nem mentél el szünetre és hasonló hülyeségek. Persze, hogy jó, még a kamara is ajánlotta egy időben, de nem elég azt ugye tudod. Személy és vagyonőr igazolvány is kell a munkához. Azért írtam, hogy nekem kb. 170e be került.
2011. nov. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dangero válasza:
A tesco-ba nem kell ajánlás,ha van vagyonőri végzettséged felvesznek mert onnan mindenki menekül,tehát a kedves ismerősöd ne futtassa úgy magát mintha olyan nagy szivességet tenne neked. Továbbá vigyázz mert a tesco a vegyonvédelmi céggel köt egy olyan megállapodást,miszerint,korábban tesco-által alkalmazott személy nem dolgozhat ott vagyonőrként illetve ez forditva is igaz. Ennek járj utána.
2011. dec. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!