Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE Kriminológia mesterszak...

ELTE Kriminológia mesterszak - milyen?

Figyelt kérdés
Mindenre kíváncsi lennék, amit egy laikusnak tudnia kell. Milyen a szak, vélemények, elhelyezkedési lehetőségek stb. Társadalmi tanulmányok alapszakot végeztem és meglepődtem, hogy feltétel nélkül felvennének. Érdekesnek találom és kíváncsi lennék milyen! Előre is köszi!
2011. dec. 8. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ahogy tudom ez a szak most indult elöször, így nem sokat lehet róla írni...

Én néztem az elte honlapján, főleg jogi, pszicshológia, szociológiai tárgyak vannak...

Szerintem még kell ennek egy bizonyos kifutási idő, hiszen még senki se végzett ezen a mesterszakon, csak most kezdte meg szeptemberben az első évfolyam.

A végzettség szerint elég sok rétű helyen el lehet ezzel helyezkedni: börtönök, speciális gyerekotthonok, igazságügyi hivatal...

Viszont ezekhez hozzá kell tenni, hogy ezeken a területeken eddig is dolgoztak képzett szakemberek főiskolai szociális, bv. végrehajtási stb... végzettségekkel... Szóval nem tudom megitélni mi értelme lehet a kriminológiának, ilyen szempontból, kiváncsi leszek, hogy majd akik elvégzik tudnak e ezzela végzettségge munkát találni, mert ezeket az állásokat eddig is betöltötték mások... Ez egy teljesen új szak, aminek még nincs kifutása- vagy nagyon kellendőek lesznek a kriminológusok, vagy felesleges időhúzás lesz nekik ez a +2 év... Egyébként én is nagyon kiváncsi vagyok az elhelyezkedési esélyekre ezzel a szakkal, mert gondoltam rá, hogy elvégzem...

Menj fel az elte- ájk honlapjára, ott meg fogod találni a képzések között, és ott elég sokat írnak róla.

2011. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Köszi szépen :)
2011. dec. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazad van, még nincs végzett évfolyam, és azért valamilyen mértékben van az embernek fogalma, hogy mit is takarhat. Csak azért lennék rá bővebben kíváncsi, mert ha mégsem olyan jó, akkor nem olyan könnyű (és olcsó) szakot változtatni... Igyekszem olyat választani, ami tetszik de ez tényleg csak akkor derül ki, ha megtapasztalom. Az egészségpolitikán gondolkodom még, lassan el kéne dönteni :)

Olvastam a tájékoztatót is az elte honlapján és cikkeket is.

Köszi a tartalmas választ és a segítséget!

2011. dec. 10. 16:25
 4/6 anonim válasza:
Sikerült azóta valami bővebbet megtudni a képzésről?
2013. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jár ide ismerősöm, most fog végezni, ő nagyon szereti, jókat mondott róla. Én is ide tervezek jelentkezni jövőre.
2013. máj. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Na és azóta? Aki ott végzett az hol tudott elhelyezkedni?

Én most tervezem jelentkezni ide!

2018. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!