Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Másoddiplomát kezdenék. Van...

Másoddiplomát kezdenék. Van rá lehetőség, hogy átkerüljek államilag támogatott képzésre? Még csak 7 félévet "használtam" el a lehetőségeimből. Vagy mindet ki kell fizetni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak az első diplománál van államilag támogatott képzés.
2011. dec. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ige, én is azt olvastam, hogy ha már rendelkezel diplomával akkor már csak költségtérítésesre mehetsz
2011. dec. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Van rá lehetőség! Én a harmadik diplomámat csinálom INGYEN. Akkor kéne fizetnem, ha egyetemi végzettségeim lennének, csak főiskolai papírjaim vannak, amiket fizetősen végeztem. Most járok egyetemi szakra, államilag finanszírozottan. Kérdezz csak:)
2011. dec. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Előző vagyok, annyit hagytam ki, hogy nem az első diploma van ingyen, mint régen. Hanem 1 diploma ingyen van.....ki tudja még meddig:)Sőt, akár párhuzamosan is lehet 2 ingyen szakra járni (régen ez sem így volt), a felvi.hu-n megtalálsz mindent. Járj utána, ne informáljanak félre!
2011. dec. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Most januárban államvizsgázom a BGF-en kermark szakon. ez ugye főiskolai diploma. Én Corvinuson szeretném elkezdeni az élelmiszermérnök kart, de az ugyanúgy BSc képzés, nem? Tehát ezért fizetnem kell? Mondjuk a Corvinus egyetem :P

2012. jan. 2. 15:48
 6/7 anonim válasza:
Szia, előző vagyok. Szerintem jelentkezhetsz állami képzésre. Nekem két főiskolai végzettségem van, most osztatlan képzésen vagyok és nem költségtérítésesen. Mivel orvosira járok, arról tudok nyilatkozni, itt 14 állami félév jár (a képzés 6 éves és jön rá még 1 grátiszba, de nem nagyon van, aki ezt nem használja ki). HA egyetemi végzettségem lenne, nem járhatnék most államira, ez tuti biztos, anno az oktatási minisztériummal beszéltem. Szóval ha ellőttél mondjuk 7 állami félévet, akkor még jár 5, ha nem orvosira mennél:D mert amúgy 12 állami félévvel számolhatsz. Szóval jelentkezel állami képzésre, ami mondjuk 6 féléves, akkor csak 1-et kell kifizetned a végén. Ha mesterre mész, végig járhatsz ingyen, mert az általában 3-4 féléves (képzés függő), de utána hiába marad még 1-2 állami féléved, egyetemi diplomásként azzal már nem játszhatsz. '87 óta folyamatosan tanulok, kérdezz csak:D (és miért pont élelmiszermérnöki?)
2012. jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól mondja az előző, az orvosis hozzászóló. Attól is függ, hogy az előző diploma milyen (osztatlan képzéses főiskolai vagy egyetemi, vagy bolognais).


Nekem van egy osztatlanos egyetemi diplomám. Most szerzem a 2. diplomámat BSc-képzésben. Fizetősön kezdtem, mert azt hittem, csak ide jöhetek. De maradt még 4 államilag finanszírozott félévem, és ezeket felhasználhattam. A BSc-n átvettek fizetősről államira.


Én úgy gondolom, hogy Te is tanulhatsz még ingyen, de kérdezd meg az felvi.hu-n.

2012. máj. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!