Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnök Informatika. Melyek a...

Mérnök Informatika. Melyek a legnehezebb tantárgyai? És miért? Lehetetlen megtanulni? Példát mutatsz rá?

Figyelt kérdés
Köszönöm
2011. dec. 11. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nyilván nem lehetetlen megtanulni, akkor nem is indulna ilyen szak... A kérdésedre válaszolva pedig elég erősen egyetemfüggő, nem érdemes összehasonlítani mondjuk a BME-t egy random főiskolával. Melyik egyetemre/főiskolára vagy kíváncsi?
2011. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gábor Dénes Főiskolára. Oda mennék, mivel alacsonyabb a ponthatár, de félek hogy azért alacsony mert nehéz...
2011. dec. 12. 14:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért alacsony mert a Gábor Dénes az eggyik legszarabb hely, a ponthatár az iskolát minősíti főleg.
2011. dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval. Messziről kerüld el azt a főiskolát... A ponthatár meg azért olyan alacsony, mert épeszű ember oda be nem teszi a lábát.
2011. dec. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de miért szar hely?
2011. dec. 13. 15:43
 6/10 Mátyás3 ***** válasza:
Gyere a BME-re (komolyan mondom), bár én nem VIK-es vagyok de ismerek pár mérnök infóst. Nehéz nagyon de jó
2011. dec. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kevés a pontom. van vagy 260-270pontom összesen :(((
2011. dec. 15. 09:19
 8/10 anonim ***** válasza:
akkor te úgyse végzed el
2012. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyire alacsony pontjaid vannak, nem hiszem, hogy volna értelme beadnod bárhova is. És nem azért, mert, hogy "hülye" lennél... Egyszerűen a pontjaid nincsenek meg. Nekem 370 pontom van, mégsem tudok bejutni olyan helyekre, amik érdekelnének.
2012. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A Gábor Dénes-t ismerem. Van több ismerősöm, aki ott végzett és 2 félévet voltam is az iskola közelében (oktatóként).

A hallgatók elmondásaiból ítélve a "digitális technika" nevű tárgy a legnehezebb. Nem a tantárgy, hanem az oktató miatt. Ha jól mértem fel a helyzetet, akkor minden második tárgy buktatós. Összességében egy piszok nehéz képzéssé vált, pedig korábban (helyesebben: eddig) nem a legnehezebb iskolák közé sorolták.

Amiben jónak tartom másokhoz képest, hogy elég sokat foglalkoznak előremutató kutatásokkal. A hallgatók olyan kutatásokba kapcsolódhatnak be, ami az én volt egyetememen (elte - számomra fogalom, ezért kisbetű...) lehetetlen volt. Most felsorolhatnám ezeket, nem tudom mennyire titkosak, ezért nem írom le. A lényeg az, hogy egy adott szinttől kezdve ezekbe hallgatóként beléphetsz és álláshelyet nyerhetsz már hallgatóként.


Ami nekem nem tetszik benne (minőségi kifogásaim nincsenek, sőt):

- vannak szinte elvégezhetetlen tárgyak (én nem mentem volna át)

- nagyon hosszú, 180 perces előadások és gyakorlatok

- a tanítási nap reggel kezdődik és estig tart; mindez 3,5 éven át

- sokan azért nem tudnak teljesíteni, mert mellette dolgozni kényszerülnek és nem tudnak otthon tanulni (mire hazaérnek, már fáradtak)


Ahogy elnéztem, a többségük nem 18-20 éves, hanem egy kategóriával idősebb. Jelentős résznek már van diplomája vagy egy másik felsőoktatási intézményben is tanul. Túlnyomó többségük dolgozik a tanulás mellett. Ezek miatt nekem öröm volt velük dolgozni, sokkal komolyabbak voltak, mint a szokásos.


Ha elhivatott vagy és van időd, akkor ajánlom.

2012. dec. 27. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!