Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nincs érettségim és levelez...

Ha nincs érettségim és levelezőn szeretném letenni az fizetős?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor kb mennyi? És egyetemen hogy megy a levelező szak? Olyan lehetséges, hogy egy szakot levelezőn végzem, alatta pedig nappali tagozaton egy másikat?
2011. dec. 12. 16:01
 1/5 anonim válasza:
18 év fölött a leveeős érettségi fizetős. 2 év alatt leteheted, de, hogy mennyibe kerül az nem tudom. 18 év alatt is fizetős a levelező és szombatonként reggel 8tól délután 15.00ig akkor is be kell járni, de ha nappalin csinálod meg, akkor úgy számolnak, hogy a befejezés évében, hónapjában még nem lépheted át a 21 éves kort. Ebben az esetben ingyenes.
2011. dec. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az egyetemen levelezni szerintem butaság, mert a két különböző oktatásmenet közti diplomák között a gyakorlatban különbség van. Elvileg nincs, de a valós életben a nappalin végzett diplomákat veszik fel hamarabb. A levelezős és nappali közt árban nagyjából általában 30-40 ezer a különbség a nappali javára, de ez a diploma után -mint irtam kifizetődik. Ez nyilván attól is függ, hogy melyik szakma, melyik suli és sok egyébtől.
2011. dec. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak bántani, de ha problémát okozott a normál úton megszerezni az érettségit a többiekkel együtt, akkor ne kezdjél rögtön két egyetemen gondolkodni.
2011. dec. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el már tényleg, hogy mindenkinek előítéletek kellenek. Egyrészt, miért ne lehetne? Másrészt a levelezőt nem magam miatt kérdeztem...
2011. dec. 13. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem előítélet, az valami más. Az egyes szám első személyű kérdésekből pedig nem derült ki, hogy az egyikben magadra gondolsz, a másikban nem. A pontos fogalmazás elősegíti a mondanivaló megértését.
2011. dec. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!