Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Katonaorvos szeretnék lenni,...

Katonaorvos szeretnék lenni, mi az ehhez vezető út?

Figyelt kérdés

Végzős gimnazista vagyok valamint jó és rendszeres sportoló.Biológiát és kémiát tanulok emelt szinten.Régóta valamilyen orvos szeretnék lenni.Egészségügyi problémám mindössze enyhe allergia és rossz a szemem(-3 körüli) amire kontaktlencsét hordok vagy szemüveget.Úgy gondolom az alkalmasságin ezzel még átengednek.


Mostanában hogy van ez itthon?Úgy hallottam elvégezzük az orvosit és akkor lehet szerződni a honvédségnél.Régebben tényleg az egyetem elején lehetett szerződni és ösztöndíjat is adtak cserébe nyáron kiképzéseken kellett részt venni?

Rezidensnek ebben az esetben lehet menni?Egyáltalán hány év és mi történik azok alatt az évek alatt innentől számítva?Külföldön lehet katonának menni vagy csak állampolgársággal?

Minden egyéb,részletekbe menő vagy saját tapasztalatból merítő választ szívesen várok.


2011. dec. 12. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Van olyan posztgraduális képzés, hogy honvédorvostan, katasztrófa-orvostan. Ugyanolyan, mint mondjuk a belgyógyászat vagy a gyermekgyógyászat.

Öt éves. Hogy utána hol és hogy lehet elhelyezkedni, azt nem tudom.

2011. dec. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát ez a 6 éves orvosi után van?És eközben lehetsz rezidens mondjuk honvédkórházban,a kórház bizonyos más részein vagy akár katasztrófa sújtotta övezetekben felállított táborokban ?
2011. dec. 12. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a hat éves orvosi után van. Az 5 éves szakképzésbe pedig beletartozik a rezidensképzés (az első 26 hónapját nevezik rezidensképzésnek).

A szakképzést kórházban kell végezni, gondolom ezzel a szakkal is így van.

2011. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De olyanokra inkább háború idején van szükség
2016. okt. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!