Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most vok 3-as gimnazista, és...

Most vok 3-as gimnazista, és hamarosan el kell dönteni, hol szeretnék továbbtanulni. Nagyon szeretek nyelveket tanulni és A különböző kultúrák, etnikumok helyzete is foglalkoztat, ezért gondoltam a kulturális antropológia szakra. Ti mit tudtok róla?

Figyelt kérdés

turimzus és romanisztika is érdekel

Vagy van más ötletetek?


2009. máj. 20. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Én bölcsészként azt javaslom, hogy ha van máshoz tehetséged, válassz mást, hogy ne diplomás munkanélküli váljék belőled.
2009. máj. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

En is bolcsesz vagyok, es azt javaslom, hogy csak azert, mert a fama szerint nem lehet belole megelni, ne partolj el attol, ami erdekel! Ha valami erdekel, es abban az egyetemi kepzesen tul is elmerulsz (kutatasok, publikacio, stb.), valamint csinalsz egy PhD-t, sosem leszel munkanelkuli (tapasztalat). De ehhez persze az kell, hogy erdekeljen az, amit tanulsz.


Szerintem a nyelvszakok idealisak lennenek neked, mert nemcsak az adott nyelvet sajatitod el magas szinten, hanem az orszag kulturajat, tortenelmet is megismered. Utana donthetsz, hogy tanar leszel, vagy fordito-tolmacs (utobbi eleg jol keres, foleg ha valami kevesbe gyakori nyelvet tanulsz). Ha PhD-zel, egyetemi tanar is lehetsz.

2009. máj. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Én turizmust tanulok.Ahhoz hogy itt el tudj helyezkedni ismeretség kell vagy nagy szerencse. Nem bántam meg hogy itt vagyok,de jobban járnék később ha pl. marketinget tanulnék,mert az piacképesebb. Szerintem ha érdekel válaszd ezt,vagy kereskedelem,kommunikáció...De ha valóban aza szak érdekel akkor légy kitartó,nézz utána milyen módon tudsz elhelyezkedni és akkor sikerülhet.:)
2009. máj. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a 3. xet taposom és azt javaslom, hogy nyelveket tanulj minél többet. Angolt mindenképp, ami mellé még egy népszerűt (német, spanyol) és valami ritkábbat (holland, orosz vagy bármi, amit szeretsz) mert ezekkel fogsz a legtöbbre menni. Én mindent annak köszönhetek, hogy anno megtanultam jól angolul. Még diplomám sem volt és mégis jobb munkahelyeim és több fizetésem volt, mint a diplomás barátaimnak. Persze diploma is kell, én is megszereztem, de ha ma újrakezdhetném, továbbra is a nyelveket nyomnám meg elsősorban.
2009. máj. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én idén érettségizem, turizmus- vendéglátásra jelentkeztem. Tulajdonképpen rossz érettségit semmiből sem írtam, viszont csak az idegen nyelvek, amelyekhez igazán értek. Turizmus- vend.látáson viszont (gondolom azt te is tudod, hogy gazdasági szak) sok olyan tantárgy van, ami a matekhoz kapcsolódik (ezek 2 féléves, alapozó tantárgyak). Amúgy az ott kapott diplomában az áll, hogy közgazdász turizmus- vendéglátás alapszakon. Szóval, ha a matek nem fekszik annyira, akkor ezt hanyagold. Én magam is kíváncsi leszek, hogy hogy állom meg a helyemet. Ha nem megy, nekiállok tökéletesíteni a francia tudásomat, és felvételizek romanisztikára (francia szakirány).

2009. máj. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Az előző vagyok. 10.21-eshez annyit fűznék hozzá, hogy kommunikációt semmiképpen se válassz. Ott is nagyon kevés az elhelyezkedési lehetőség (gondolj csak bele, hogy szóvivőből nem kell olyan nagyon sok, és az újságoknál..nyilván egy pályakezdő nem az országos lapoknál kezd, a helyi kis újságoknál meg kihalásos alapon megy a dolog) szóval nem kell annyi ilyen végzettségű ember, mint ahányan végeznek
2009. máj. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvszakra menj, az mindig jó. Tolmácsként még jól is kereshetsz vele, amellett h azt csinálod, ami érdekel:)
2009. máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!