Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközépben leérettségizni...

Szakközépben leérettségizni könnyebb, mint a gimnáziumban?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 15:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt az érettségit írják, az egész országban.
2011. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De akkor miért mondják azt,hogy a szakközép könnyebb?
2011. dec. 27. 21:15
 3/14 anonim ***** válasza:
Mert szakközépben a szakmai tantárgyra/tantárgyakra fektetnek nagyobb hangsúlyt, és az ilyen természettudományi tantárgyak meg olyan hogy ének, rajz ezek mind háttérbe szorulnak. Gimnáziumba viszont nem. Ott keményebben rámennek a természettudományi tantárgyakra. Pl a kémia is olyan, hogy egy évbe sűrítik bele a 2 éves alapanyagot, viszont gimiben 2 évig tanulod részletesebben.
2011. dec. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi.De nem az érettségi után lehet szakmát választani?
2011. dec. 28. 16:31
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát ha továbbtanulsz akkor. De szakközépbe alapból azért mész mert szakmai ismeretséget akarsz szerezni.
2011. dec. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De nem úgy van a szakközépben,hogy a 12-edik évfolyam végén van az érettségi és utána még két évig szakmát kell tanulni?
2011. dec. 28. 17:35
 7/14 anonim ***** válasza:
Dehogyis...Szerintem te OKJ-re gondolsz.
2011. dec. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

DE 12.be érettségi utána szakma.

AMúgy nem mindenütt két év mert valahol csak egy.


És az érettségi mindenütt ugyanaz.

Sokan mondják, hogy a gimnázium a nehezebb mert oda jobb tanulókat vesznek fel. Meg 'jobb' 'erőssebb' tanári kar, tanítási módszer.

De úgy gondolom hogy pont fordítva van mert némejik tárgyat több óraszámban tanítják. /érettségi tárgyak közül is/ így könnyebb a felkészülés.

+ szakközépben van szakmai alapismeretek nevű tárgy / vagy valami hasonló/...

2011. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 sanyóc válasza:

Hát akkor nagyot változott a világ 90-95 óta (én akkor voltam szakközepes). Bizton állíthatom, hogy akkoriban a szakközép lényegesen nehezebb volt mint a gimi (olyan suliba jártam ami egyszerre volt gimi és szakközép). Az előttem válaszolók, pedig világosan leírták azt a TÉNY-t, hogy az érettségi az ugyanaz mind a gimiben, mind a szakközépben. Lehet, hogy nem volt "rajz", ahol csendéletet és portrét rajzolhattunk volna, volt helyette "szakrajz" ahol olyan házi feladatok voltak, amiket csőtollal 20-30 órán át rajzolhattunk. (belső égésű motorok és hajtóművek rajzai). Kémiát csak 2 évig tanultam akkoriban a gimiben 4 évig tanították. Viszont "bejött" helyette az anyagismeret és a metallográfia tantárgy, ami szín tiszta kémia volt. Érettségiztem magyar nyelv és irodalomból (5-5) fizikából (4) matekból (5) történelemből (4) + gépészetből és technológiából.

Abszolúte nem volt kérdés akkoriban, hogy a szakközép "kakásabb". Mindamellett heti 4 napig tanultunk a padban és egy napot a tanműhelyben esztergáltunk-martunk-köszörültünk munkásruciban svácisapkában. Cikiztek is miatta eleget a gimis csajok. :)

Mégis pl matekból évfolyam első lettem az érettségin (volt olyan gimis osztály ahol 18-an buktak ugyanazon a feladatsoron)...

Azért mentem szakközépbe, hogy az érettségi mellett egy szakmát is szerezzek 4 év alatt.

Ha neked az a legfontosabb, hogy hol könnyebb érettségizni, akkor nem kérdés, hogy a gimiben könnyebb. Természetesen gimi és gimi között az a különbség, hogy milyen színvonalon készít fel magára az érettségire.

Végül az érettségi amit megírsz az országosan ugyanaz lesz. Csak az nem mindegy, hogy milyen jól fogod megírni... az én időmben még voltak az érettségin szerezhető pontok ami alapján bejuthattál az egyetemre-főiskolára.

Mondjuk én felvételi mentességet kaptam a műegyetemre, de a pontjaim alapján is felvettek volna.

2012. jan. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 9.es !

8.as vagyok, én jelenleg szakközépbe járok.

Nálunk úgy van, hogyy a 4 év alatt tanulunk szakmai tárgyakat, de azok csak alapozó tárgyak. Nálunk a term.tud. tárgyak+ rajz meg ilyenek 2 éves tárgyak /ez nekünk 10.be levolt tudva/. 12.-ben érettségi utána lehet jelentkezni hogy maradunk technikusin, de ha nem maradunk nem kapunk papírt hanem mehetünk világnak.

Egyetem/fősulira ugyanúgy pontozás alapján jutunk be.

Ügyes voltál fiatalkorodban így ahogy leírtad. :=)


Amúgy nem biztos, hogy mindig jobb erősebb iskolába kerülni /képességedhez képest erős iskolába/ mert lehet hogy épp felvennének de nem biztos hogy elvégeznéd, csak kínlódnál egy egy tárgyból és ha olyan tárgy akkor érettségi se tuti hogy jobb lesz.

2012. jan. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!