Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE vagy BME? Azért nem...

ELTE vagy BME? Azért nem ilyen egyszerű a kérdés, ha hozzá tudnál szólni kérlek olvasd végig!

Figyelt kérdés
Egy a debreceni Mechwart András Szakközépiskolában tanuló, érettségi előtt álló diák vagyok egy életemet meghatározó döntés előtt. Először is: ha "nagy" leszek, tehát egyetem után konkrétan programok, akár operációs rendszerek fejlesztésével akarok foglalkozni. Nem a tervezéssel, vagy a munka irányításával hanem konkrétan a fejlesztéssel. Ehhez azonban először meg kellene szereznem a szükséges ismereteket és itt jön a problémám. Rengeteget olvastam az ELTE és a BME honlapján a Bsc és az Msc képzésekről is de igazán erről szólót nem igazán találtam ezért is írok most ide. Most nekem úgy tűnik, hogy egy mérnök informatikus alapszak után egy programtervező informatikus mesterszak áll a legközelebb ahhoz amit dolgozni szeretnék de nem vagyok benne biztos, hogy ez valóban így van. Ezért szeretnék itt segítséget kérni. Ki melyiket vagy milyen kombinációban ajánlja, hogy valóban ilyen munkakörben dolgozhassak? Nagyon örülnék olyanok válaszának, aki ilyen szakterületen dolgozik illetve az említett egyetemek valamelyikén tanul vagy végzett, de bármilyen vélemény érdekel. Elnézést a hosszadalmas fogalmazásért, próbáltam mindent tömören, de ugyanakkor érthetően megfogalmazni. A válaszokat előre is köszönöm.
2011. dec. 27. 23:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Elte progmat, BSc, aztán MSc, de így elsőre nagy a lendületed, de szerintem csak addig fog tartani, amíg meglátod, hogy mit kell tudni.
2011. dec. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha így kifejezettem a programozás a cél, akkor talán tényleg jobb választás az ELTE progmat, de ne tévesszen meg a nevében a prog :D matek, matek, matek... ha az nem megy csont nélkül már most akkor izzadós lesz.


Én most BME-re járok, szerintem itt is van bőven matek, nyilván, de ugyanúgy programozáson is nagy hangsúly van..


Bármelyiket végzed el, szerintem elég korrekt szaktudásod lesz, az hogy hol és mit tud dolgozni az ember az más kérdés ugye, a diploma ma már nem elég...

2012. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!