Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készüljek szerinted...

Hogyan készüljek szerinted erre a vizsgára? Mi lenne a jobb stratégia, mindenből keveset, vagy keveset megtanulni, de azt jól?

Figyelt kérdés
Szombaton lesz egy szóbelim a fősulin. 9 tétel van, ami nem sok így elsőre kimondva. Minden tétel átlagosan 6-8 oldal az ábrákkal együtt. Most ott tartok, h hármat tudok, azt se pengén. :( Sajnos időm se sok van, mert 15 ó-ig dolgozom minden nap. Este pedig nem fog egyszerűen az agyam. Néha elolvasom újra és újra és olyan, mintha elsőre olvastam volna el. :(
2012. jan. 2. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Én mindig azt mondom, hogy inkább mindenből keveset. Mert én eléggé bele tudok húzni a "jóba". Ha egy olyan tétel lenne, amiről fingom sincs, biztos, hogy azt húznám:D

Szóval inkább mindenről tudj beszélni legalább egy kettes szintre.

De azért egy hét alatt 6 tételt csak meg tudsz már tanulni...:D

2012. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!


Nézd, nem tudom te hány éves vagy, de én 29 és ahogy mondtam, dolgozom is mellette, szellemi munkában, szóval nem ritka, h odabenn is lefárasztanak agyilag és utána nekiülni tanulni nem egyszerű. :( Persze nem panaszkodni akarok. Az a három, amit megtanultam szilvesztertől, az se mondom, h fullra tudom, ez a tanár meg eléggé szigorú és alapos a vizsgán.

2012. jan. 2. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, bármilyen fáradt is vagy, ezt a pár napot ki lehet bírni éjszakázással, ha muszáj, hazamész és alszol kicsit, vagy iszol egy kávét, akkor azért bírnod kéne. Bocs nem azért mondom, de tényleg...

viszont ha tényleg ennyire nem megy, akkor inkább mindenből egy kicsit, de még így is lehetne azt csinálni, hogy valamit jobban, mint a többit, de azért mindenhez tudj hozzászólni, meg a lényegét értsd, még ha nem is tudod teljesen.

2012. jan. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

21 éves, nem dolgozom suli mellett, nekem csak az van. De azért valljuk be, te vállaltad. Mikor munka mellett jelentkeztél, gondolom tudtad, hogy nem lesz egyszerű.

Egyébként nekem sem egyszer volt már olyan, hogy egész nap suliztam, aztán még délután 5-kor álljak neki tanulni az ilyenolyan zh-ra. Szerintem az egész napos suli legalább olyan fárasztó, mint a munka.

2012. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is mindenhez tudj VALAMIT, ne a szerencsén múljon, hogy mit húzol. Írd ki magadnak minden tételnek a lényegét egy A/5-ös lapra vázlatpontokban, aztán már csak abba pislogj bele. A vázlatírás nagyon sokat segít a lényeg megragadásában. Máskülönben mindig az az élmény, hogy egy kásahegyen rágod át magad, és a 6. oldalon azt veszed észre, hogy nem is tudod, milyen tételt olvasol...


Hajrá, meglesz ez, ne csüggedj. A kis vázlataidat meg munkába menet, szünetekben, hazafelé is átfuthatod!


:) (valaki, aki kb 170 vizsgát tett a felsőoktatásban...)

2012. jan. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Persze, tudom, h egész napos előadás után se könnyebb tanulni. Valahol én is tudtam, h nem lesz könnyű meló mellett, de most már végig csinálom ha elkezdtem.


A cetlis vázlatírásos dolgot pedig kipróbálom! :)

2012. jan. 3. 07:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenből egy keveset, a lényeget...de azt pengén :)
2012. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!