Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvszakosok! Bölcsész karon...

Nyelvszakosok! Bölcsész karon melyik nyelvszakot érdemes (ebb) elvégezni? Vagy tényleg ennyire nem ér semmit az egész?

Figyelt kérdés
Humán beállítottságú vagyok, az erősségem a nyelvek. Matekból nem vagyok valami jó, ezért félek elmenni gazdasági szakra. Olvastam itt gyakorin,hogy nagyon sokan lebüfészakozzák a bölcsész szakokat, én mégis úgy érzem,hogy más választásom nemigen van. Spanyol szakon gondolkodom, emelt szintű érettségim van spanyolból. Esetleg még orosz szak is szóbejöhet, azt néztem,hogy oda nem kell emelt érettségi, szóval 0 tudással is felvennének, bár nem tudom,hogy nem nézik-e ott ki azokat akik tényleg nyelvtudás nélkül mennek oda.
2012. jan. 5. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Leginkább egyiket sem. A spanyol pocsék ötlet, az orosz jobb. Végezz mondjuk oroszt, ennek során tanulj meg 1-2 más szláv nyelvet is, mégpedig tolmácsolás szintjén, emellett pedig legyen használható (nem felsőfokú, annál erősebb) angol- és némettudásod. Vagy az orosz mellett tanulj kínait is. Ha mindez megvan, azzal kereshetsz annyit, mint akármelyik közgazdász vagy mérnök, de ha csak megtanulsz 1-2 nyelvet úgy-ahogy, azzal nem mész semmire.
2012. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké elfogadom,hogy rossz ötlet a spanyol, de azért fejtsd is ki,hogy miért.
2012. jan. 5. 18:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert a spanyolul beszélő országok sem gazdaságilag, sem kulturálisan, sem tudományosan, sem politikailag nem jelentősek. Ennek megfelelően a gazdaságban, a tudományban és a kultúrában minimálisan kevés spanyolul tudó emberre van szükség.
2012. jan. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem értek teljesen egyet a válaszolóval, mindenesetre a spanyol elterjedtebb nyelvnek számít, úgyhogy tényleg érdemesebb mondjuk az orosz vagy kínai.


Nálunk az emberek két szakot szoktak vinni (vagy specializációt, nem vagyok ezzel teljesen képben), szóval 2 középiskolában esetleg nem tanult nyelv magas szintű ismeretét simán el lehet sajátítani.


Aki jól teszi a dolgát, és esetleg már egyetem közben fordítói munka után néz, az meg fog tudni élni a diplomáiból.


Azért szoktak vagdalkozni az ilyen büfészakos dolgokkal, mert irigyek, hogy sz@rrá szívatják őket mérnökin/orvosin. Az ilyeneknek üzenem, hogy mindenki azt a f@szt szívja, amit választott.

Az elhelyezkedéssel kapcsolatban pedig itt egy friss cikk

[link]


Ennyit arról, hogy nem lehet elhelyezkedni bölcsészként...

2012. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ennyit arról, hogy nem lehet elhelyezkedni bölcsészként..."


Nem mindegy, hogy valaki krumplisütőként, call centeresként, szórólap-osztogatóként vagy mérnökként "helyezkedik el".

2012. jan. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Legyél olyan kedves, és feltételezd, hogy nem teljesen kuli munkásként helyezkedtek el a válaszolók...
2012. jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"feltételezd, hogy nem teljesen kuli munkásként helyezkedtek el a válaszolók"


Akkor feltételezek valamit, ha okom van rá.

2012. jan. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor menj hollandra
2018. márc. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy vlmi ritkább nyelvre
2018. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!