Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg nem dolgozhat az...

Tényleg nem dolgozhat az ember külföldön ha államilag támogatott képzésre jelentkezik? És tényleg megemelik a költségtérítések összegét?

Figyelt kérdés
Ismerősöktől hallottam. Légyszi írjátok le,hogy hogy is van ez, mert nem tudok semmit és szeretnék jelentkezni főiskolára, de ha emiatt nem dolgozhatok majd külföldön, akkor lehet,hogy felejtős...
2012. jan. 6. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szóban volt, hogy aki államilag támogatott képzésre jelentkezik, azzal aláíratnának valami papírt, hogy x évig utána nem mehet külföldre dolgozni. Ha jól tudom, ezt végül nem fogadták el, vagy legalábbis nem olvastam sehol, hogy elfogadták volna. Elég sokan felháborodtak ezen, hiszen alapvetően azzal van itt baj, hogy ha valaki azon az x éven belül nem talál itthon számára megfelelő munkát, akkor kopjon fel az álla?


Az államilag támogatott helyeket jelentősen csökkentették (ez nem tudom milyen mértéket jelent, de van állami az a lényeg), vannak részösztöndíjasok (azt hiszem ez lett a nevük), ez olyasmi talán, mint a most költségtérítéses képzések, és lesznek teljesen önköltségesek, akiknek valószínűleg többet kell majd fizetni, mint most a költségtérítéseseknek.

2012. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elfogadtak,en meg ugy olvastam a neten. Egyebkent azert nem tudjatok olvasni, mert mindenhol azt latjatok,"koltseges","felosztondijas","osztondijas",na ha ezeket latjatok,akkor az azt jelenti,hogy: Vissza kell fizetni a tanulmanyaid arat,kiveve aki koltseges volt! Ha ez maradt volna a regiben,akkor a felosztondijasokra nem is lenne szukseg,ez a 3lepcsos dolog direkt emiatt lett kitalalva,kicsit megteveszto,de igy van.
2012. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! még jöhetnek:)
2012. jan. 6. 14:45
 4/11 anonim ***** válasza:

Na közben utána olvastam ennek én is jobban. Amikor december végén keresgéltem még egy szó nem volt a "röghöz kötésről", most két napja jelentették meg, hogy mit is jelent ez és hogy igen, elfogadták és valószínű 2012-től érvényben is lesz.

Én ezt elolvastam, a lényege annyi, hogy akit kirúgnak a felsőoktatásból, az fizesse vissza a képzésére szánt összeget, illetve aki nem végez időben (türelmi idővel együtt) az is. Az itthon maradásáról annyira esett szó, hogy minden 100 ezer forint egy hónapnak felel meg, ha az én képzésem 1 millió 600 ezerbe került, akkor 16 hónapot kell utána itthon ledolgoznom. Korábban hallottam olyasmit is, hogy nem feltétlenül kell majd közvetlenül egyetem után ezt letölteni, de itt ez már nem szerepelt. Mindenesetre a sz*rban is van annyi jó, hogy nem 7-10 meg 15 évekre kell itt maradnia mindenkinek, aki nem szeretne.

2012. jan. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


A pontos összegeket még mindig nem nyögték ki, de itt vannak a legújabb becslések:


[link]


Ha részösztöndíjas vagy, pontosan a felét kell fizetned, és ugyanúgy röghöz kötnek. Ez a legnagyobb szívás nem is tudom ki vállalja majd be. Egy-egy drágább szakon fizessél milliókat, meg még ide is kötünk. Arról nem beszélve, hogy az új diákhitel, valójában még az eddiginél is szarabb, mert ugyanúgy semmire sem elég, hiába emelték meg az összeget, a drága szakok díja sokkal magasabb annál, és minél többet veszel fel, annál nagyobb lesz a kamat is. Hurrá!


Tehát, vagy rohadt sokat fizetsz és akkor elemehetsz külföldre. (más kérdés, hogy nem fognak tapsikolni a noname diplomádnak)

Vagy felét fizeted, akkor is idekötnek, vagy finanszíroznak teljesen, és akkor is idekötnek.


Ha megnézel egy orvosit mondjuk, akkor ha tényleg úgy van, ahogy itt valaki írta, hogy 100ezer egy hónapnak felel meg, akkor az 13,5 év. Na ez hihetetlen felháborító.


A legrosszabb szöveg az, hogy az adófizetők pénzén blablabla. Aha. A saját apja meg az anyja is fizet ám adót, ki tudja mennyi!

2012. jan. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4. voltam, úúúúristen... Gondoltam, hogy drága lesz, de azért ettől elég rendesen leültem most!!! Mi a frászt képzelnek ezek? Ki engedheti ezt meg magának?

Én eddig azt mondtam, hogy hála istennek kerek családként, két dolgozó szülővel, két egyetemista gyerekkel elvoltunk (államin vagyunk mindketten). Viszont ezzel eldőlt, hogy a mesterképzéses álmaimból nem lesz semmi. Kellemetlen... Végtelenül sajnálom azokat, akik most kerülnek be a felsőoktatásba! :S


Ráadásul nem értem, hogy mi alapján becsülték ezeket a költségeket... nekem úgy lenne logikus, hogy a hiányszakmák legyen olcsóbbak, erre a bölcsészképzések lesznek a legelérhetőbbek?

Nincsenek orvosaink és lazán az a legdrágább... (Nyilván azért, mert így tovább itt kell utána maradniuk a friss diplomás dokiknak, bölcsészek meg mehetnek 1-2 év után ahova akarnak). Egyszerűen fel nem foghatom és baromira idegesítő szerintem. Kérdező, ne haragudj, hogy eltértem a témától

2012. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: semmi gond, nekem is leesett az állam , amikor megláttam. Erre álmomban sem gondoltam volna. Ha belegondolok,hogy ha érettségi után rögtön elmentem volna főiskolára, és nem hagyok ki 2 évet, sírni tudnék.....

Nem tudom,hogy ezek után hova fognak felvenni a 390 pontommal, valószínűleg sehova. Államilag támogatottra semmiképp se, költségtérítésesen meg fizethetnék milliókat, ami képtelenség mert a családom nem úgy áll anyagilag,hogy támogassanak és nem is engedném,hogy ennyit fizessenek. Végső megoldásnak ott van a levelező, a tandíjat így meg tudnám keresni, na erre leszek még kíváncsi,hogy a levelezős képzések mennyibe fognak fájni....

2012. jan. 6. 23:13
 8/11 A kérdező kommentje:
egyébként a 4. válaszoló linkjében, az említett költségek 1 évre vagy fél évre értendők?
2012. jan. 6. 23:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Több helyen is említi, hogy egy évre érti, így az összeget el kell osztani kettővel félévre vonatkozóan, de szerintem így is baromira sok. Ha belegondolsz, hogy mondjuk egy átlag ember jó ha készhez kap 120 ezer forintot egy hónapban... Akkor az egy évre nincs másfél millió forint és valakinek ez nem lesz elég egy éves tanulmányi költségeinek fedezetére, ergo mondjuk egy állatorvosit, vagy fogorvosit levelezőn sem tud elvégezni a büdös életben senki önköltségesen (értem ezalatt az átlag embereket), még akkor sem, ha mellette nem eszik, nem iszik és az utcán lakik... Egy hatalmas vicc az egész!!!
2012. jan. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sok helyen a levelezőből eddig sem indult állami, na meg, ha igen, akkor is kb. 10-20 ezerrel volt olcsóbb, mint a nappalis.
2012. jan. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!