Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a gépészmérnökit levelezőn...

Ha a gépészmérnökit levelezőn végzem el, akkor tényleg nehezebben fogok tudni elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Nappalis vagyok, van még két félévem a suliból, de kell a pénz, muszáj dogoznom.Ha átmegyek levelezőre, mennyivel nehezítem meg az elhelyezkedést? Van esetleg tapasztalata valakinek ebből?
2012. jan. 6. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy nappalishoz képest nehezebben. Meg levelezőn nem olyan a követelmény. Ezt személyesen tapasztaltam. És ha nappalin az embernek rámegy minden ideje, hogy megtanulja, akkor levelezőn sem kerül kevesebb energiába elsajátítani az ismeretanyagot. Max az utazási időt meg a szüneteket spórolod meg. Ezt a két félévet én már mindenképp megpróbálnám kihúzni nappalisként.
2012. jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia. Ha jó képességű vagy és értelmes, akkor menj, ha kell a pénz. De azt tudd, hogy nehezebb dolgod lesz, mert nem fognak mindent elmagyarázni, de vizsgán, zh-kérdezhetik. Én is nappaliról mentén levelezőre, és tőlünk ugyanazt követelik mint nappalis társainktól (amúgy Gödöllőre járok a SZIE-GÉK-re). Szóval az elvárások ugyanazok, de nehezebb, mert sokmindent önállóan kell értelmezni, megtanulni, ezért kell jobb képességűnek lenni, ha jól akarsz teljesíteni. Nem tudom, hogy hová jársz, de nálunk ez van, és nem hiszem, hogy máshol lejjebb vinnék a szintet a levelezők kedvéért. Egy jó egyetem nem engedheti meg, hogy emiatt csökkenjen a diplomája értéke. Nem is írják bele, hogy milyen tagozaton szerezted, mert a szakma velejét, csínját-bínját a nappalisok sem és senki sem az iskolapadban tanulják meg, hanem a gyakorlatban. Van egy haverom aki a Kandón tanul, ő is nappaliról ment levelezőre, és ott pl matekból nincs zh, de a vizsgán mindent keményen bevasalnak. Vagy egyes tárgyakból csak beadandók vannak, és utána a vizsga. De van olyan tárgy is, hogy ugyan az a követelmény mint nappalin. Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy lehetnek eltérések, de összességében véve ugyanazok az elvárások. Meg ha van egy adott szak, akkor egyes egyetemek között is lehet eltérés, hogy pl egy tárgynál hány zh van, vagy milyen a vizsga. A másik fontos, hogy ha munkát keresel és van rá lehetőséged, akkor mindenképp szakmához közelit keress, mert a tanulás mellett a gyakorlati tapasztalat nagyon jól fog jönni később. Egyébként hol tanulsz?
2012. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyik tárgyból megvettem a nappali tagozatosoknak szóló jegyzetet és megkaptam valakitől a levelezősöknek szánt kiadványt is. A levelezős itt-ott hiányis volt.

Meg volt, hogy együtt ZH-ztunk levelezősökkel, és teljesen más - szerintem könnyebb - feladatsort kaptak.

Nem mondom, hogy levelezőn fenékig tejfel az élet, de ilyenek vannak.

2012. jan. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy te egy gyenge iskolába jársz azért adtak könnyebbet nekik. De lehet, hogy a vizsga már olyan volt mint a tiétek. Nem?
2012. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kecskeméten, gamfon. A diplomába nem írják bele, hogy nappalis vagy levelezős voltam? Én az utána való elhelyezkedéstől félek, nem attól, hogy az nehéz lesz, valahogy csak megcsinálom.
2012. jan. 8. 15:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nem írják bele a tagozatot, meg biztosan tudom, hogy az Óbudai Egyetemen se. Kérdezd meg a TO-n, hogy a nálatok ez hogy van, mert én név tudom. Az elhelyezkedés meg nem lesz nehezebb, ha szakmához közeli állást találsz, akkor meg még könnyebb is lesz, önéletrajzba be lehet írni tapasztalatnak azt az egy évet. Lehet, hogy így meg könnyebb is lesz majd elhelyezkedned mérnöki pozícióban mint aki csak az iskola padot koptatja.
2012. jan. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így is-úgy is kell szakmai gyakorlatot csinálni, hogy megízlelje a mérnöki munkát. Azt is bele lehet írni az önéletrajzba.
2012. jan. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!