Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes Magyarországon elkezde...

Érdemes Magyarországon elkezdeni egyetemre járni, vagy már jobban jár az, aki kimegy külföldre?

Figyelt kérdés
Előzőleg kipróbáltam már két egyetemi szakot, de nem tetszett egyik sem, így otthagytam, amit nem is bántam meg. Most úgy vagyok vele, hogy lehet jobban járnék, ha kimennék külföldre. Nem is az egyetem miatt, annyira igazából nem érdekel már, mert mindenhonnan azt hallom, ismerőseimtől is, hogy nem tudnak elhelyezkedni. Egyre gyakrabban gondolok arra, hogy szakmát tanulni sokkal jobban megérné.
2012. jan. 6. 16:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Az idegen nyelvvel nem lenne baj. Angolul elég jól beszélek, meg még egy-két nyelv megtanulása nem lenne gond, hisz mindig is szerettem, és jó voltam nyelvből.
2012. jan. 6. 16:26
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
En osszekotottem a kettot. Kijottem es kint tanulok egyetemen. Viszont bennem sose merult fel egy percre se, hogy jobban jarnek egy szakmaval. Egyreszt mert nekem piackepes diplomam lesz,masreszt mert ugy erzem ehhez ertek a legjobban. Amennyiben te igy gondolod tenyleg folosleges egyetemre jarnod. Ugyanis barmilyen szakot vegzel el,akar mernokit is, ha nem vagy benne jo,es nem vagy eleg talpraesett,lehet akarmekkora hianyszakma, ugy se lesz allasod. Kulfoldon kezdeni meg azert jo, mert nem 30 evesen fogsz szenveddni a nyelvvel,mikor bizony-bizony mar nem oly konnyen fog menni,mint huszonevesen,vagy megfiatalabban. Arrol nem is beszelve,hogy en egy olyan orszagba jottem,amit mindigis imadtam,az almaimban szerepelt, konnyen beilleszkedo tipus vagyok,es meg nekem is nagyon nehezen ment az elejen. Szoval szerintem eloben tapasztalani teljesen mas,mint ahogy elotte gondoljuk,velem is igy volt. Es ezert mennek sokan haza hamar,akik szerencset probalnak,mert hatalmas lelkiero kell hozza, hogy egy teljesen idegen kornyezetben boldogulj.
2012. jan. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem érdemes. Ki kell menni, ha van lehetőséged. Katasztrófa ami itt megy.
2012. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!