Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tavaly a Pécsi Tudományegyetem...

Tavaly a Pécsi Tudományegyetem és a BME műszaki informatikus szak ponthatárai között 160 pont különbség volt!? Ez minősíti az intézményt is? Kevesebb pont határ gyengébb egyetem?

Figyelt kérdés
Vagy minek köszönhetőek ezek az eltérések? A különböző intézmények közötti felvételi ponthatár különbségek miért ilyen számottevőek?
2012. jan. 6. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:

A BME-nek van egy komoly "presztizse". Cégek komoly összegekkel támogatják a munkaerő utánpótlást, mintegy befektetnek a jövőbeni dolgozóik tudásába.

A PTE-n nagyon rámennek a fejpénzre, aztán kiszórják az emberek nagy részét. Itt sem végeznek többen, mint a BME-n, csak bekerülnek és tovább maradnak az intézményben a fejpénz miatt. Ez nem igazán az oktatást, inkább az iskola gazdaságpolitikáját minősíti. Viszont a BME ponthatárait sem érzem reálisnak a nagy mérnökhiány közepette. Valahol a kettő között lenne reális.

2012. jan. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az oktatási szinvonalban is lehetnek azért különbségek?
2012. jan. 6. 17:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a PTE-n tanulok. Vannak szaktársaim, akik a BME-ről jöttek,mert nem bírták. Meg neten szoktam nézni a BME-s órákat videón. A tananyag kb ugyanaz. Csak a számonkérés ott sokkal embertelenebb. A folytonos beugrózás, szivatás orrba-szájba az megy. Nálunk nem olyan durva. Mondjuk itt is megkövetelik a színvonalat, csak nem szívóznak annyira.

Persze, aki lusta, az itt elengedheti magát, de nem is egyhamar végzi el a képzést...

2012. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!