Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az OKJ képzés tényleg többletp...

Az OKJ képzés tényleg többletpontokat ad az egyetemre való felvételihez? Milyen dokumentumok szükségesek OKJ képzésre jelentkezésnél?

Figyelt kérdés
Az OKJ képzésről érdeklődnék. Kárpátaljai diák vagyok, és az idén végzek. Szeretném Magyarországon, egyetemen folytatni a tanulmányaimat, de attól tartok, hogy nem lesz elég pontom a felvételihez. Ajánlották, hogy vegyek részt OKJ képzésben, mivel ez többlet pontot ad a felvételihez. Az OKJ oldalán nem láttam ilyet.
2012. jan. 8. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szakirányban ad plusz 30 pontot felvételikor.
2012. jan. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már csak 24 plusz pontot ad.
2012. jan. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van 24 pontot ad.
2012. jan. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ ,hova szeretnél később menni egyetemre. Van olyan szak, ahova semmilyen OKJ nem jelent pluszpontot pl orvosi. A többire is csak akkor kapod meg, ha a szakba vág. Tehát hiába mész el egy gyógyszertári asszisztens képzésre, ha gépészmérnöki szakra az nem kell. Viszont múltkor találtam egy jegyzéket, ott benne volt, hogy hova mit fogadnak el. Már nem tudom konkrétan hol volt, talán felvi.hu-n.
2012. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Sokat segítettek ezzel :)
2012. jan. 10. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!