Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány női hallgató jár BME...

Hány női hallgató jár BME mechatronika szakra?

Figyelt kérdés
Matfiz info faktra megyek jövőre. Érdekelnek a műszaki dolgok,az elektronika meg minden más ami ehhez kapcsolódik. Szimpatikusnak tűnik ez a szakma, csak hát az a gond, hogy lány vagyok és ha jól tudom ez nem egy kifejezetten nőies szakma, egyedüli lányként meg nem szívesen járnék oda. Főleg olyanok válasza érdekelne, akik oda járnak és meg tudják mondani, hogy hány főből hány női hallgató van ha egyáltalán van.
2012. jan. 9. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hát kb 6-8 lány van 120 főből, ami nem túl sok, viszont főleg első félévekben elég sok közös óránk van a formatervezőkkel ahol 70% lány kb, szóval szerintem ezzel nem lenne problémád, valamint a gépészekkel/energetikusokkal is van közös óránk, így összesen meg már simán összejön 70-80 lány az évfolyamon. A Kármán koliban pedig vannak gtk-sok, ami tovább növeli a létszámot, úgyhogy ez semmiképp se tántorítson el:P


Ellenben ha valami problémád van és szépen megkérsz egy fiút, hogy segítsen kb 10en mennek segíteni :)

2012. jan. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Egy kedves BME-s infós hölgyismerősöm csodálkozva hallgatta, hogy tudok mondani olyan infós hölgyismerőst, akit ő nem ismer. Azt mondta, a lányok olyan kevesen vannak nálunk, hogy összefognak, szóval lehet hogy csak 5 lány van, de azok barátnők. :-)
2012. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az eddigi valaszokat, sokat segitettetek.:) es szerintetek melyik gimis tantargyra epul ez az egesz a legjobban? Matekbol v fizikabol erdemesebb emelteznem? Mi a legnehezebb tantargy azok kozul amit ott tanultok?
2012. jan. 10. 21:17
 4/16 anonim ***** válasza:

Bár én BME-s infós vagyok, de az egyik lakótársam mehás, illetve sok BME-s mérnököt (többek között mehásokat is) ismerek.


Nekem az a tapasztalatom, hogy ha egy értelmes gimnáziumba járt valaki (én sajnos nem...), és erős volt a fizika, akkor azzal nem lesz gond annyira. Ami minden BME-s mérnök szakon nagyon fontos főleg az elején, az a matek. Szóval én azt mondanám, abból emeltezzél.


Bár, Neked lesznek olyanok, mint dinamika, szilárdságtan meg hasonlók, de mivel mindennek a matematika az alapja, azt tartanám a kettő közül fontosabbnak, ha már választani kell. Infón szerencsére csak fizika1-2 és elektronika van.


Ja igen, és tanulj meg deriválni, integrálni, alapvető számításokat tudj csinálni mátrixokkal, mert ezek elég egyszerű dolgok, könnyen megérthetőek, de ne az egyetemen kelljen megértened őket először, lesz sok más tanulnivaló is. 2. félévben rájössz majd, milyen gagyi dolog integrálni, és miért nem kaptál ebből ötöst első félévben... Jobb erre előbb rájönni :-)

2012. jan. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
első vagyok, jaja totál igaz amit az előző írt, fizika behozható (én is közép fizikával jöttem), viszont matek az tényleg kell, itt nem úgy megy az alapok elsajátítása aztán leragadsz ott és végig a kettes lesz a cél, még ha jössz egy stabil analízis ismerettel azt mondom koncentrálhatsz a tényleg egyetemi dolgokra. Legjobb persze ha mindkettőből faktra jársz aztán amelyik jobban megy abból érettségizel.
2012. jan. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Koszi szepen mindenkinek:) hat nalunk a fizikaval nincs gond mert szerencsre kifogtuk a suliban tanito legjobb tanart,matekbol meg ha nem azt a tanart kapom ki fakton,aki most tanit akk azzal sem gond, legalabbis erettsegiig.ezeket a szamitasokat tanulni fogom fakton vagy el kene mennem kulontanarhoz? Hat eddig fizika jobban megy, mint a matek, majd menet kozben kiderul. persze mindkettobol megyek faktra. Am most azon filozok h mechara menjek v infora. Szerintetek melyik a jobb es melyikkel tudnek a kesobbiekben jobban elhelyezkedni meg megelni?
2012. jan. 11. 15:57
 7/16 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok, a BME-VIK infós.


Az egyik ismerősöm mehás, neki volt már hogy állásbörzén azt mondták, hogy ez egy öszvér szak, és egy nagy cégnek kell ilyen ember, inkább felvesznek egy gépészt és egy villamosmérnököt, mert a mehás egyikhez sem ért eléggé.


Szóval nem tudom mennyire lehet vele elhelyezkedni, ő mindenesetre elkezdett mégegy szakot párhuzamosan. Az informatikusok pedig most még nagyon keresettek, hogy ez változik-e nem tudom, de ha elmegy egy infós egy bme-s állásbörzére, a cégek 80%-a tárt karokkal várja, főleg ha sokadéves és ért egy csomó dologhoz.


Már van tapasztalatom az infóról, úgyhogy arról tudok Neked mesélni. Maga az oktatás szerintem nem túl jó színvonalú. A számonkérések viszont nagyon nehezek, ezért elismerik azt, aki itt végez, és ez jól jön munkakeresésnél. A BME-n (és főleg a VIK-en) mindennek van 600 weboldala, minden tele van nagyon jó jegyzetekkel, lehet hívni felsőbbéves matematikust, fizikust, akárkit, hogy tanítson. A gyakorlatok, laborok pedig általában jók szoktak lenni, mivel azokat Veled egyidősek tanítják, és ők még próbálnak normálisan viselkedni Veled, ellenben az előadók gyakran egy egyszerű témáról olyan bonyolultan beszélnek (teljesen feleslegesen), hogy azt hiszed, az a dolog bonyolult, és megijedsz. Pedig nem az!


Egy dolgot szerintem mindenképpen jegyezz meg a BME-vel kapcsolatban (és főleg ha a VIK-re jössz :-) ) soha ne hidd el, ha el akarják Veled hitetni, hogy ez lehetetlen, bonyolult, nehéz. A tanárok mondanak majd egy csomó fságot hogy hány ezer embert rúgtak ki (ami igaz, de nem Rád), meg hogy ha nem tudsz anyanyelvi szinten angolul, akkor akaszd fel magad (ez is hülyeség), és egy csomó egyszerű dolgot túlbonyolítanak, pedig tök könnyen megérthető lenne. Ha nincs katalógus, nem szabad előadásra járni, csak összezavarnának. A gyakorlatok nagyon jók, jegyzetből / magántanártól pedig lehet színvonalas oktatásban részesülni otthon, a teásbögréd mellett.


Remélem tudtam segíteni :-)

2012. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Koszi szepen nagyon sokat segitettel:):)am a lakotarsad bsc-re v msc-re jar? Tobb eselyem van mehan ha msc-re is mek bsc utan? Az info eddig szimpi csakhat ez, amit elmondtal kicsit elrettentett. Szerintetek ezekkel a faktos tantargyakkal szinte 0 rajztudasal milyen szakra lenne erdemes jelentkeznem? Lehetoleg olyat szeretnek ahol nincs vagy csak minimalis a kemia es viszonylag tobb a fizika es hat olyat amivel kesobbiekben el tudok helyezkesni.
2012. jan. 12. 16:16
 9/16 anonim ***** válasza:

Rajztudás építészeknek kell főleg, meg a formatervezőknek, mechatronikai/gépészmérnöknek és szerintem mérnök infósnak sincs rá különösebben nagy szüksége. Mechásoknak egy féléves tárgy van, ahol kézzel kell rajzolni, de az is szerkesztés körzővel, vonalzóval, később már csak gépen szerkesztesz. A VIK az egyik legnehezebb kar a BME-n, de ha BME az már nem sejtet túl sok jót, szóval ez ne tántorítson el téged :)

Arra a kérdésre, hogy melyik a keresettebb nehéz válaszolni, informatikusból több kell az országban, mechatronikai mérnökség meg most van kialakulóban, de abból meg olyan kevés végzett van még, hogy azért keresett. Az biztos hogy 10 éven belül szerintem egyikkel sem kell aggódnod, hogy nem találsz állást.


Az tény hogy kicsit öszvér a szak tényleg, de a BME-n azért nagyon erős. Ezt mutatja, hogy az elsősök már 2 éve a legjobb bejövő 0. matek zh-t írják, megelőzve pl a matematikus hallgatókat is, szóval erős alaptudással érkeznek a magas felvételi pontszámnak köszönhetően.( [link]


Ennek következtében, igaz a gépészek többen is vannak, nagyobb a szóródás is, de az első félévekben a közös gépész tárgyainkon rendre jobbak átlagban. Ezt követően pedig a szakirányválasztásnál vannak egész gépész jellegű szakirányok is, így a végére simán lehetsz jobb gépészmérnök mint egy gépész, ráadásul konyítasz elektronikához/szabályozástechnikához/informatikához is. De ha nem erre fele mész, akkor mehetsz elektronika/informatika irányába, így is egész jó gépész leszel (valószínűleg így már azért lesznek nálad jobb gépészek mivel nekik több ilyen jellegű tárgyat tanítanak) de országos szinten még mindig jónak számítasz, és így már erősebb elektronikai/informatikai ismereted lesz, igaz itt azért nem veheted fel a versenyt egy villamosmérnökkel vagy programozóval. Ellenben kicsit beszűkültnek látszik az a cég, ahol inkább villamosmérnököt és gépészmérnököt vesznek fel egy olyan feladatra, ahol a kettőre egyszerre lenne szükség, márpedig szabályozástechnika, gyártósorok beállítása minden nagyobb cégnél van, és ehhez nem kell azért villamosmérnöknek lenned, viszont sokszor elég erősen épít mechanikai ismeretekre. Maga a probléma mondjuk ettől még tényleg fennállhat, hogy a cég mégis így dönt és nem téged alkalmaz, én is találkoztam már olyan céggel akiknek fogalmuk sem volt mi az a mechatronika, így végül maradtunk abban hogy gépészmérnöki kar-> gépész vagyok, de azért így se kell félni hogy nem tudsz elhelyezkedni.


A lényeg a lényeg, szerintem sehogy sem dönthetsz rosszul, viszont én ahogy hallom a VIK-re még nem ártana akkor infót is rendesen tanulni, meg C++-al ismerkedni picit :)

2012. jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom az eddigi segitsegedet, szerencsre meg van idom gondolkodni rajta. Meg lehet h foglak zaklatni kerdesekkel.:)megegyszer nagyon koszi:))
2012. jan. 13. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!