Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes halasztani...

Szerintetek érdemes halasztani érettségi után egy évet, hogy nyelvvizsgákat tegyek le, mielőtt fősulira megyek?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert mindenképp japán szakos iskolába szeretnék menni, de nincs időm angol emeltet letenni most, pedig az nagyon hasznos lenne és akkor japán+német nyelvvizsgát is letennék, abban a halasztott évben. Véleményetek?
2012. jan. 11. 11:01
 1/9 anonim válasza:
Több nyelvvizsga sosem árt, és még több pontszámod is lesz. Szerintem akkor halassz egy évet és tedd le addig a két nyelvvizsgát. Mellette én a helyedben dolgoznék valamit.
2012. jan. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz 23f
2012. jan. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tényleg csak akkor éri meg, ha dolgozol is mellette valamit, vagy ha pl. ez a nyelvtanfolyam külföldön lenne, vagy ha kimész pl. au-pairnek külföldre, ahol dolgozol és nyelvet tanulsz egyúttal..

De az, hogy egy évig otthon ülsz, azzal a mottóval, hogy "nyelvvizsgára készülök"... hát az szerintem nem jó.

2012. jan. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor valami munkát is kereshetnél közben, vagy egy képzést. Arra azért fel kell készülnöd, hogy az az év könnyen elrepül és te 3nyelvvizsgát is beterveztél, nehogy bukó év legyen.

Ha már nyelvtanulás és elég bátor vagy akkor én valami ilyesmit ajánlanék:


Ösztöndíj első egyetemi diploma megszerzésére (Magyarországon 1992 óta)


17-21 év közötti fiatalok számára meghirdetett, négyéves egyetemi képzésre szóló ösztöndíj. Az egyetemi képzés megkezdése előtt a diákok egyéves, elsősorban japán nyelvi felkészítő tanfolyamon vesznek részt (a Tokiói Idegen Nyelvek Egyetemének vagy az Oszakai Idegen Nyelvek Egyetemének Külföldi Diákok Japán Nyelvi Oktatóközpontjában). A képzés teljes időtartama 5 év (az orvosi, fogorvosi, illetve állatorvosi képzés esetében 7 év). Abban az esetben, ha az alap- vagy posztgraduális képzés után valaki felvételt nyer magasabb szintű képzésre, az ösztöndíj időtartama pályázati úton meghosszabbítható.

2012. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. jan. 12. 09:04
 6/9 A kérdező kommentje:
az utolsó hozzászólónak, annyi kérdésem lenne erről hogy ez az ösztöndíj dolog iránt hol tudnék érdeklődni vagy neten keressek rá?
2012. jan. 12. 09:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Rákereshetsz de ez minden sulin más és más.Általában tanulmányi átlagfüggő hogy jár-e neked..


Halasztani akkor érdemes ha tényleg van benned elég akarat hogy visszaülj majd az iskolapadba és visszaszokj a suliba.

2012. jan. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha ezt tényleg komolyan gondolod, akkor naná, hogy érdemes. Sokan viszont halasztanak, hogy "majd lesz valami", aztán totál leállnak a tanulással. Bár ha ennyire konkrét terveid vannak, ez a veszély téged valószínűleg nem fenyeget. :)
2012. jan. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ah köszönöm :3 hát bennem van elég akarat erő és nem lustálkodhatok mindenképpen japán szakos suliba mennék, az az álmom és valóra akarom váltani ha törik ha szakad :D
2012. jan. 13. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!