Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BSc után egy MSc vagy egy...

BSc után egy MSc vagy egy másik BSc-vel tudok jobban elhelyezkedni (esetleg OKJ-s)?

Figyelt kérdés

Matematika BSc-t végzek (6 félév), viszont nem tudom eldönteni, hogy a maradék finanszírozott 6 félévemmel még egy Bsc-t végezzek teljesen már irányban (pl. pszichológia) vagy egy MSc-t? Milyen MSc-kre lehet jelentkezni matekkal, vagy hol tudom ezt megnézni? Persze annak függvényében kérdem, hogy mivel találok leghamarabb ideális munkahelyet.

Az OKJ-s is jó lehet, de nem tudom mit, és azt hiszem, ezt is finanszírozza az állam - valóban így van?



2012. jan. 12. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak az első szakmát finanszírozza az állam, és azt is ha jól tudom életkorhoz kötik (25 év alatt)


Maszek iskola OKJ tanfolyamát persze hogy nem az állam fizeti. (csak a vizsgáját, ha beleesel a feltételbe). A munkaügyi központ által kijelölt képzéseket sem mind.


Én OKJ után mentem egyetemre, és fizeti az állam nekem. Azt, hogy ez az államilag támogatott 10 féléves keretemből megy-e tovább, nem tudom.

2012. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, te nagyon el vagy tájolva.

A maradék hat féléved már csak msc-n használhatod fel, illetve ha egy évet csúsznál bsc-n, akkor az még államilag finanszírozott. De ha megvan a diplomád, utána a következő bsc-ért fizetned kell mindenképp.

Okj-t tudtommal csak akkor finanszíroz az állam, ha 23 évesnél fiatalabb vagy és még nincs diplomád, de ez utóbbi nem biztos.

Minden kérdésedre megtalálod viszont a hivatalos választ a felvi.hu-n.

2012. jan. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
tudom h a 2. Bsc már fizetős, ha az elsőből van diplomám, de még februárig jelentkezhetek egy másik Bsc-re, és addig a jelenlegit felfüggeszteném. Ezért most írtam a kérdést, nem február után.
2012. jan. 12. 13:37
 4/6 anonim ***** válasza:
nem csak 2 passzív félévet kérhetsz?
2012. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de még senki nem adott hasznos választ a kérdésemre, ugyanis senki nem mondott A-t vagy B-t...
2012. jan. 27. 22:23
 6/6 anonim válasza:
BSc után Msc az sokkal hatékonyabb, mint OKJ!
2012. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!