Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kezdjek bele a közgáz...

Hogyan kezdjek bele a közgáz tanulásba? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Szeptemberben gazdasági képzésre szeretnék menni, de mivel sose tanultam közgazdaságtant, szeretnék felkészülni belőle, hogy ne érjen teljesen váratlanul...


Illetve deriválni-integrálni is meg szeretnék tanulni kezdés előtt.


Mennyire nehezek?


Tanár? Könyv? Tanfolyam? Hol?


2012. jan. 12. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Nehéz. Keress olyan matektanárt aki ért a gazdaságmatematikához, ő megtanít integrálni-deriválni, és mindenhez ami szükséges. A közgazdaságtan sem könnyű, van mikroökonómia és makroökönómia, mindkettőt fogod tanulni elsőben ha felvesznek. Keress ilyen témában könyveket a neten, vagy nézegesd az egyetemek mikro-makro jegyzeteit.
2012. jan. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Üdv!

Ajánlom az ELTE Alkalmazott közgazdaságtan képzését!

Én gimibe jártam és egyetemig nem volt semmi kapcsolatom közgáz szaktárgyakkal. Az ELTE-n (egyébként csak itt) pont emiatt első félévben van egy Bevezetés a közgazdaságtanba tárgy, hogy ne szakadjon a nyakadba egyből a mikró-makró, hanem első félévben intuitíven elsajátíthatod a gondolkodásmódot, és majd csak második félévtől jön a kemény módszertan. Én oda járok, ha kérdésed van, írd meg privátban, illetve ajánlom az [link] honlapot.

2012. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!