Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus-vendéglátás? Fontos!...

Turizmus-vendéglátás? Fontos! (A többi lent)

Figyelt kérdés
Turizmus-vendéglátást szeretnék tanulni a továbbiakban. Ez a hozzám legközelebb álló szak, igazából mást nem is tudok elképzelni. Jó tanuló vagyok, csak a matekom négyes. Eddig van egy középszintű angol érettségim 90%-os és egy középfokú nyelvvizsgám. Tavasszal teszek emelt angol érettségit és középszintű törit. A Corvinuson nagyon magasak a ponthatárok (de oda mennék legszívesebben.) Légyszi írjátok le nekem a véleményeteket a szakról és a sulikról ahol ezt lehet tanulni (lehetőleg Pesten). Köszi
2012. jan. 12. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez is beletartozik a gazdasági szférába, 4900 ember helyett 250-et vesznek fel államira. Sok helyen meg is fog szűnni a képzés, egy iskolába így átlagosan 10 embert vesznek fel államira. Osztályfőnököm szerint így kb 480 pontos lesz a bejutás. Szóval marad a fizetős, ezt otthon azért tudasd vagy másik szakot kell választani.
2012. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
meg számolj azzal, hogy ha van egy angol emelt érettségid, akkor a nyelvvizsgát már plusz pontként nem számíthatod bele.
2012. jan. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy egy tárgyért egy pluszpont adható. És már anak is örülnék, ha fizetősre bekerülnék. Csak még azt nem tudom melyik suliba menjek...?!
2012. jan. 14. 21:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Fizetősre befogunk attól ne félj...

Én BGF külkerre készülök, de egyik ismerősöm idén kezdte el szintén a BGF-en a turizmus-vendéglátást. Jövőre váltani akar, azt mondta a kolesz is katasztrófa, másrészt ő ösztöndíjra hajtott (hárman vannak testvérek,szülőket nem veti fel a pénz), ezért sokat tanult (azt tudni kell, hogy ő emelt matek érettségit csinált, majdnem hibátlanra írta meg), ugye a fősulin is volt matek, vizsgázott is, de csak hármast kapott. Felhívta a tanárt, mivel emlékezett, hogy tök jól sikerült, erre a tanár benyögte, hogy jaaa, ez tényleg ötös csak elnézte. Hát basszus...

Szóval ezek tudatában szerintem Corvinus, bár attól is függ, hogy hova mennyi lesz az ösztöndíj.

2012. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!