Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nézi le mindenki közgazd...

Miért nézi le mindenki közgazdász szakokat? Miért veszik egy kalap alá az összeset?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy egyesek felfogják húzni magukat azon amit írok, de akkor is szerettem volna erről beszélgetni


Jelenleg másodéves vagyok a PSZF-en pénzügy-számvitelen de eddig akár kinek beszéltem erről mindig azt hallottam hogy "Juj közgazdász diploma Dunát lehet rekeszteni, semmire se jó". Ezt rengetegszer olvastam itt is.


Könyörgök az egyes emberek miért nem fogják fel hogy a közgazdász szakok között jelentős különbség van. A turizmus-vendéglátás meg még egypár ilyen kamu közgázképzés /gazdmen pl/ például tényleg semmire se jó de azért a számvitel nagyon más tészta. Legalábbis én szerintem, ti hogy látjátok ezt, illetve magát a magyarországi közgazdászképzést?


Köszönöm a válaszokat és elnézést a helyesírási hibákért!



2012. jan. 14. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is ugyanúgy látom, ahogy te :)

Én is PSZF, pénzügy-számvitel, csak én elsős vagyok.

Sztem ne törődj másokkal! Én már most látom, hogy ebben a szakmába rengeteg lehetőség van... Még csak fél éve vagyok a BGFen, de már most rengeteg céget láttam hirdetni a suliban, a tesztíratások stb.. És azok nagyrásze a psznek szólt!

Ráadásul most csökkentették a jövőre felvehetők keretszámát, tehát jó pár év múlva szakember hiány lesz ezeken a területeken, amik nekünk kedveznek!

Sztem ha jól tanulsz, akkorn simán lesz esélyed elhelyezkedni.

Engem a számvitel érdekel jobban, meg majd később a könyvvizsgálat is szóba jön remélem :)

2012. jan. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem ne foglalkozz másokkal. pár év múlva majd irigyelve csodálnak,milyen jól döntöttél. én idén jelentkezek pénzügy számvitelre,de ilyen korlátok mellett már lehetetlen bejutni szinte. az sem biztos,h minden egyetemen indul. szerintem érezd magad szerencsésnek,hogy te bent vagy,és el is végzed,míg más az esélyt sem kapja meg..
2012. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"A turizmus-vendéglátás meg még egypár ilyen kamu közgázképzés /gazdmen pl/ például tényleg semmire se jó..." igen de tényleg sokkal jobb vagy náluk :)
2012. jan. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A szak jobb nem én. De most őszintén nincs benne igazság? :)
2012. jan. 16. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:

én is pszf-es vagyok, én ahogy észrevettem:

1)sok ember el van adósodva és ezért csak és kizárólag a bankokat okolják... namost általában milyen szakon végzettek dolgoznak banknál? :D szal akit a problémájuk okának tartanak azt kritizálják és fújolják

2)sok ember úgy gondolja h ezt bárki megtudná csinálni. de persze azt nem tudják és nem is akarják tudni h mik a követelmények és h van kb 10 szak ami közgáz képzés, ők csak annyit látnak h roh@dtsokan tanulnak ilyet. mint ahogy Nagy Bandi szokta mondani mikrón: Minden ember közgazdász :D

3)akik most idősebbek azok idejében terjedt el ez a "tengert lehet velük rekeszteni" felfogás, a fiatalabbak meg folyton ezt hallották tőlük így beléjük rögzült

2012. szept. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!