Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemen milyen ösztöndíja...

Az egyetemen milyen ösztöndíjak vannak? Az is kaphat ösztöndíjat aki nem egyetemi szakon van, hanem felsőfokún elvégez egy szakot? Pl:logisztikai műszaki menedzserasszisztenst?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 12:48
 1/3 anonim válasza:

Kaphatsz igen ha akkreditált az iskola (a tantárgyaid krediteket érnek), a Kredit indexből számolják ki hogy kapsz e ösztöndíjat ami 3,5 felett van. Ezt te is kitudod számolni. A kreditet és az osztályzatot összeszorzod külön külön majd elosztod a tantárgyaktárgyak számával. :)


Én idegenforgalmi szakmenedzser szakra jártam és kaptam! Még úgy is ha nem sikerült egy tantárgyam! A lényeg h összességeben 3,5 felett legyen az átlagod!!

2012. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2012. jan. 16. 13:21
 3/3 anonim válasza:

Nem 30-cal kell elosztani?


Szóval tárgy kreditje szorozva jeggyel-> összead összeset és elosztva 30-cal, akár több kreditet vettél fel, akár kevesebbet, mint harminc. (Magyarán szólva arra ösztönöznek minél több tárgyat vegyél fel).

Bár felsőfokúnál nem tudom hogy van, mert most én is arra járok, ott meg adottak a félévek. Nem tudok 26 kreditnél többet felvenni, ha nagyon akarnék sem.

Amúgy Igen kaphat ösztöndíjat, én a neten a felsőoktatás HÖK honlapján megtaláltam, hogy a 2011/12-es tanév I. félévére hol mennyi volt az átlag meg miegymás. Gondolom majd kiteszik a II. félévet is.

2012. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!