Ha nem sikerül bejutnom államilag támogatottan akkor mehetek fizetősre vagy automatikusan továbbítják a felvételim a következő egyetemre amit bejelöltem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
szeretnék egyetemre jelentkezni az átlagom jó,ha jelentkezni szeretnék majd mondjuk pl.2 egyetemre és egy főiskolát jelölnék be.Ha előfordul az,hogy esetleg amit legelőször megjelöltem egyetemet oda nem vesznek fel államilag támogatottra csak fizetősre mert nem értem el azt a bizonyos pont határt,akkor mehetek az egyetemre csak saját költségből,és ha nem vettek fel mondjuk az első egyetemre akkor automatikusan tovább küldik a felvételim a következő suliba amit megjelöltem???..akkor,hogy van ha amit megjelöltem először egyetemet,csak fizetősre vesznek fel,de én nem szeretnék oda menni hanem mondjuk a második suliba amit megjelöltem akkor oda nem érvényes a jelentkezésem mert már felvettek az elsőre vagy ez,hogy működik leírná nekem valaki...
2012. jan. 17. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
A fizetőst külön meg kell jelölni. Ha nem jelölöd, akkor nem mehetsz fizetősre.
2012. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem,h most ugye bevezetnek plusz 1 kategóriát:rész ösztöndíjas. Na most ide kik fognak kerülni? Ugyanis jelentkezéskor ilyen opciót nem lehet megjelölni...
2012. jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Azt hiszem úgy van, hogy első helyekre az államilag támogatott helyet kell írni(amire menni szeretnél). Erre azt hiszem múltkor fel is hívták a figyelmet. Az államilag támogatott helyek után jönnek a költségtérítésesek, amit elvileg ha ugyan azon az egyetemen jelölsz meg, akkor nem kell pluszba fizetni. De utána kéne járni, rég felvételiztem és lehet rosszul emlékszem.
2012. jan. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!