Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközépiskola vagy gimnázium?

Szakközépiskola vagy gimnázium?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha műszaki pályára mész (pl. villamosmérnök), akkor sokat segít majd egy műszerész szakma az érettségi mellett. Amúgy attól függ, mit akarsz tanulni.
2012. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk a villamosmérnöki az pont olyan, hogy a szakközepesek a matek és a fizika miatt gyakran kibuknak. Általánosságban inkább a gimnázium, de érdemes a konkrét sulinak utánanézni, egy listavezető szakközép természetesen színvonalasabb egy közepes vagy gyenge giminél.
2012. jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"szakközepesek a matek és a fizika miatt gyakran kibuknak."

Nem hinném. Nem egy gagyi szakközépbe kell menni, hanem ahol gimis anyagot adnak és mellette szakmát is. Amúgy a gimiből bekerültek buknak inkább, mert meg kell tanulniuk azt is, mi az a tranzisztor vagy Karnaugh-tábla, és nem láttak még kapcsolási rajzot. (Most a villanyos szakokra gondolok.)


De ha történész vagy jogász akarsz lenni, akkor nincs értelme a szakközépnek. (Esetleg annyi, hogy lesz egy szakmád, biztos ami biztos. :))

2012. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A giminek van egy olyan előnye, hogy egyenletesebb a fiú-lány létszámbeli eloszlás. :)
2012. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

10:37-nek


Ezt nagyon sok helyről hallom, meg logikusnak is tűnik, de én is villanyos szakra járok és azt látom, hogy a gimisek jellemzően megcsinálják 3-asra, 4-esre a számukra új tárgyakat, a szakközepesek közül sokan meg örülnek a 2-esnek a pót-pót matekon. (Van kivétel persze, de nagyon kevés az igazán színvonalas szakközép, és csak azok tudják felvenni a versenyt a jó gimikkel.)

2012. jan. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én semmi ilyet nem tapasztaltam. Mint mondtam, olyan szakközepet kell választani, ahol full gimis anyagot adnak le, plusz szakma. És igen, ez húzósabb, mint egy gimi. Nálunk a matek például kimondottan erős volt. Ahova én jártam, onnan például sokan mentek továbbtanulni (pl. BME-re is), és sehol nem volt hátrány a szakközepes múlt, sőt!

(10:37 vagyok)

2012. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért olyan szakközepet nem fogsz tudni mutatni, ahol leadják ugyanazt az anyagot mindenből, mint egy elit gimnáziumban és még szakmát is kapsz mellé. Ettől függetlenül az teljesen igaz, hogy egy közepes giminél jobb választás egy szakközép, ha tudja az ember, hogy milyen téren szeretne továbbtanulni.
2012. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Azért olyan szakközepet nem fogsz tudni mutatni, ahol leadják ugyanazt az anyagot mindenből, mint egy elit gimnáziumban és még szakmát is kapsz mellé."


Most nem tudom, mi a helyzet, de annak idején pl. az Egressy ilyen volt.

2012. jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gimnázium a vagány a Menő.
2012. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
szakközép!! a gimit aztán majd megb*szhatod mert 4 évig oda jársz a semmiért, max egy érettségiért és akk se szakmád se semmi. :/ szval a szakközép sokkal jobban megéri. szerintem.
2013. máj. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!