Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnék rendőr,...

Hogyan lehetnék rendőr, esetleg speciális mentő?

Figyelt kérdés
Idén nyáron végzek tanárként, de szeretnék inkább rendőr lenni. Hol tanulhatnék tovább? Mivel lesz már diplomám, ezért csak fizetősön tudnék járni az RTF-re, ahol vannak jó szakok, de nagyon drágák:S Van esetleg más út? Szakközépiskolába elmehetek még? (Bár ha jól tudom, oda is 22 éves korig vesznek fel, én pedig pár hét múlva leszek 23.)A másik dolog amin gondolkodtam a speciális mentés, ennek tanulására milyen lehetőségek vannak? Minden remény elveszett?
2012. jan. 19. 09:50
 1/9 RockyCellar válasza:
0%
Mindenki rendőrnek születik csak valaki tovább és inkább mást tanul!!!!!!!!!!!!!!
2012. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Döntsd el a kettő közül mit akarsz. Spec mentőhöz vagy tűzoltónak vagy mentősnek kell lenni szeritnem,
2012. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Na, ez a válasz engem is érdekelne, hasonló cipőben vagyok, mint te, csak még nem végeztem a fősulin.


Szerintem tudsz jelentkezni a rendőrséghez is, csak mondjuk adminisztrációs munkára, ha épp van olyan álláshirdetésük, de lehet, hogy onnantól mér könnyebb a dolog, mert úgymond "bent vagy".

De én ez alapján úgy látom, Adyligeten 33 év a felső korhatár.

[link]

2012. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászólónak köszi a linket! Kicsit bajban vagyok, merthogy én valóban inkább valami irodai dolgot csinálnék, annyira nem akarnék hullákat látni, meg ilyesmit, mert azt annyira nem bírom. És ráadásul lány vagyok, így ugye nehezebb érvényesülni is.... abban bíznék, hogy valami sajtós állást esetleg kaphatnék idővel.
2012. jan. 19. 13:34
 5/9 anonim ***** válasza:
a Rendőrségen vannak civil állások... de ha nincs olyna végzettséged,ohgy akarsz szóvivő lenni?
2012. jan. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A 13:00-s válaszoló vagyok. Én is lány vagyok amúgy. =)

Amúgy te nem gondoltál rá, hogy külföldre menj rendőrnek, az EU-n belül?

Én ezt tervezem, mert itt sajnos nem nagyon tisztelik a rendőröket, külföldön azért többnyire jobb a helyzet. De ha te itt szeretnél, például ezen az oldalon tudsz tájékozódni az aktuális munkákról, és meg tudod nézni, hogy mihez milyen végzettség kell: [link]

2012. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti hozzászóló - nem feltétlenül szóvivő akarnék lenni, vannak a rendőrségnek egyéb sajtó munkatársai is, persze ha arról lenne szó szíves örömest elvégezném a szóvivőképzést is:)


Utolsó -- az a baj, hogy szerintem csak abban az országban lehetsz rendőr, amelyiknek az állampolgára vagy (persze vannak kivételes esetek, mikor pl. nyáron jönnek német rendőrök a Balaton környékére)


Egyébként pont azért gondoltam valami közszolgálati munka után nézni, mert akarok egy utolsó esélyt adni magamnak ebben az országban, mert alapvetően szeretek itt lakni, csak végső esetbe hagynék magam mögött mindent (és itt leginkább az emberi kapcsolatokról van szó). De ha ez nem jön össze, akkor elmegyek Németországba vagy Angliába valami vendéglátós munkára, a nyelveket úgyis beszélem.

2012. jan. 19. 14:48
 8/9 A kérdező kommentje:
esetbe= esetben
2012. jan. 19. 14:50
 9/9 anonim ***** válasza:

A 13:00-s, és a 14:13-as vagyok.

Én utánanéztem, és tényleg van ilyen, hogy állampolgárnak kell lenned, de "országa válogatja". Például Angliában elég az EU tagság.

De természetesen, ha ott élsz, jó ha megkapod az állampolgárságot, de megértem a döntésedet, én pont az emberi kapcsolatok miatt akarok innen elmenni...

2012. jan. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!