Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha CNC programozó szeretnék...

Ha CNC programozó szeretnék lenni, ezek közül melyiknek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Rendelkezem gépi forgácsoló és CNC forgácsoló végzettséggel már. Gépipari mérnökasszisztens: ez felsőfokú szakképzés, műszaki területen a mérnöki után talán a legmagasabb tudást adja vagy CAD-CAM informatikus: ez emelt szintű szakképzés, informatikai területen ad magasabb tudást,de műszaki területhez is kapcsolódik. Talán a mérnökasszisztens felé hajlok kicsit, de nem tudok dönteni.... Kellene egy kis segítség.

2012. jan. 21. 06:26
 1/8 anonim válasza:
Én a két lehetőség közül a CAD-CAM informatikust választanám. A mérnökasszisztens igazából semmit nem ér. Nincs is nagy múltja. Sőt nem is nagyon keresik, mert nem tudják hova tenni, mert se nem mérnök, se nem technikus. DE inkább ajánlanék egy másik szakmát. Szerintem menj Gépgyártástechnológiai technikusnak. Ez egy technikusi képzés ami a mérnök előtt a legmagasabb szint. Ez is a műszaki területen ad magas tudást, de számítástechnikát és CNC forgácsolást, programozást is tanulnak! Nézz utána ennek is. Remélem tudtam segíteni!
2012. jan. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De pont azért jó egy mérnökasszisztens, mert nem tudják hova tenni, mint mondtad több egy technikusnál, de egy mérnöknél kevesebb.... Sok olyan munkakör van ahova a technikusi tudás kevés, de nem feltétlenül kell mérnököt alkalmazni.. Legalábbis a tanárok ezt mondták, lehet csak jó marketing duma, de látok benne valamit...
2012. jan. 21. 12:30
 3/8 anonim válasza:
Igen ez csak marketing duma! Ahová nem kell mérnök oda technikust vesznek fel, legalábbis a legtöbb helyen.Van technikusnak és asszisztensnek tanulói ismerősöm is és én is technikus vagyok csak én épületgépész. A technikusok nagyon sokat számolnak, rajzolnak (számítógépen is) és sokkal több a gyakorlatuk. Asszisztensként max irodába fognak alkalmazni rajzolóként meg anyagbeszerzőként meg stb. Gondolom te a gyakorlatiasabb oldalát szereted a szakmának ezért ajánlottam a technikust.
2012. jan. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Amúgy annak idején én is gondolkoztam, hogy technikus vagy asszisztens végül a tanáraim beszéltek rá a technikusira és nem bántam meg!!
2012. jan. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A gyakorlati oldalát már elég jól ismerem, most inkább elméleti tudást szeretnék minél többet felszedni, a cad-cad-cnc programozásról, anyagismeretről, szerszámozásról és a hozzá kapcsolódó dolgokról. Mérnökit nem merem megpróbálni,mert nem érzek magamban annyit, ez a két szakma ami közel áll hozzá, csak nem tudom, melyik lenne jobb.
2012. jan. 22. 09:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha cnc programozó akarsz lenni, akkor végezd el a cnc programozó képzést!!! A cad-cam infós is tanulja csak a különbség , hogy mindenféle infós szarságot tanulnak még (táblázatkezelés stb. ) és kúrvára unalmas az infós része!!

A mérnökaszisztenst semmiféleképp nem ajánlom , mert az semmit sem ér !! Sehova nem vesznek fel vele többre becsülnek 1 technikust , mivel sokkal több a gyakorlata !

2012. jan. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 rokakomak válasza:

jól gondold meg, mire vállalkozol. Csak akkor vágj bele, ha tutira van hely, ahová fel fognak venni.

Én már két éve nem tudok melót találni, mert alsó hangon legalább egy, de inkább két év gyakorlat az elvárás... hurrá.. és hol szerezhető meg ez a gyakorlat?

sehol, mert pályakezdőt nem vesz fel senki!

2012. febr. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, de a CNC programozó képzés az nem OKJ hanem FAT-os, csak egy sima papírt ad, azzal nem vesznek fel programozni, ahhoz több kell. Hely az lenne ahova megyek, csak egy jó szakma kellene hozzá ami tele van programozással, anyagismerettel stb.
2012. febr. 2. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!