Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nincs szintje a központi...

Miért nincs szintje a központi felvételinek?

Figyelt kérdés
Én 19 éves vagyok már és régen sem volt szóval nem értem. Gimibe mentem, csak szín 5-ös átlaggal mertem oda menni, és az osztálytársaim nagy része is csak 1-2 négyessel mert gimibe menni. Volt külön felvételi a gimiben is, ami ezerszer nehezebb volt mint a központi. Ezt persze most már eltörölték, de ahogyan látom a központi szintje még most is ugyan olyan mint régen... Semmi szint, semmi szűrő, és most már mindenkit felvesznek gimibe is mert kevés a létszám. Mi lesz így? És miért iratnak egyáltalán központit mikor fölösleges, gyakorlatilag vicc amit kérnek rajta.
2012. jan. 21. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenkit felvesznek gimibe? Ezek szerint 60 ülnek egy osztályban?


Szerintem most is az van, hogy a legjobbakat veszik fel adott helyre tekintve, mennyit képesek felvenni a jelentkezőkből. Innentől kezdve pedig mindegy, milyen nehéz a felvételi.


Persze tudom, hogy régen még a a nosztalgiázás is jobb volt...

2012. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most olvastam az egyik kérdésben, hogy sokan még azt sem tudták a központi felvételinél, hogy mi a "vektor", sajnos nagyon sokat változott az elmúlt 10 évben az oktatás színvonala, megyünk egyre lejjebb. :(
2012. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem nem 60-an de körül kell csak nézni. Mivel kevesebb a gyerek egyre lejjebb adják a szintet, gyengébb eredményekkel is felvesznek gyerekeket, erre utaltam. Le lehet ribancozni, de azért vicces, hogy kiket vesznek fel, milyen átlaggal. Az meg már vicc kategória, hogy azt se tudják mi az a vektor és nem is hallottak róla. Na mindegy, ez a kis ribanc legalább még nem a tudatos szellemi leépítésbe tanult annak idején.
2012. jan. 21. 15:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Szóval kevesebb a gyerek. Szerinted akkor jobb volna, ha bezárna néhány gimnázium mondván, úgy sincs már annyi gimnáziumba való gyerek?
2012. jan. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

’Nem tudták mi az a vektor’

Kicsit jobban szét kéne nézni. A Vektorokba a diákok csak évvégén néznek bele, nem is érintik különösebben a témát.

2012. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor még én jártam általánosba, ha jól emlékszem hetedikben tanultuk a vektor fogalmát, arra is emlékszem, hogy különböző rajzokat is kellett velük készíteni.
2012. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem iskola függő..lehet h tanultuk viszont tuti nem 8.ban..és a központi elvileg nem lexikális tudást kér.és gondolom mindenki egész évben felvételi gyakorlokat töltött ki nem pedig a régi könyveket olvasgatták ha nem tényleg kimondottan olyan könyveket amelyek erre a vizsgára készít fel...persze volt olyan amit ha nem tudtál vissza néztél a könyvben pl a geometriát vagy az arányokat.. és én ugy gondolom nem voltak ilyenek a gyakolokban... 17/L
2012. jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!