Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan és milyen feltételekkel...

Adri1993 kérdése:

Hogyan és milyen feltételekkel juthatok diákhitelhez, illetve ha félévente kb.250 ezerbe kerül az egyetem, akkor azt tudom e teljesen ebből finanszírozni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
diakhitel.hu
2012. jan. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs más kiadásod, akkor talán. Van lehetőség a diákhitelt kérni 1 összegben. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy a folyósítás úgy történik, hogy Te abból időben be tudd fizetni a félévedet. Én havonta kapok x összeget. A szeptemberi részletet októberben kapom meg, visszamenőleg, és a januárit meg februárban. Mivel én államin vagyok, nem tudom, hogy mikor kell kicsengetni a 250 ropit a félévre, de gondolom mielőtt elkezdődne. Így a fent leírtak alapján, csak a befizetési határidő után kapnád meg a pénzt.


Tehát érdeklődj a suliban, hogy mikor esedékes a fizetés. Illetve érdeklődj a diákhitel központban, hogy várhatólag mikor kapnád meg a pénzt!


Ha a suli befizetési határideje után utal a suli, akkor valahogy ki kell csengetned a 250-et zsebből(vagy szülők...), aztán majd legfeljebb amikor megkapod DH-t akkor törlesztesz (mondjuk szüleid fele...)


Amúgy tudomásom szerint 1 félévre a legnagyobb kérhető összeg 200.000 ft, de lehet, hogy ezt is már csak rászorultsági (hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű) alapon igényelhető.


Érdeklődni, érdeklődni, érdeklődni, és nem itt, hanem hivatalos forrásból!

Sok sikert!

2012. febr. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2012. febr. 2. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!