Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki menedzserre mennyi...

Műszaki menedzserre mennyi lehet a "biztos, h felvesznek" pontszám?

Figyelt kérdés
Az Óbudai Egyetemre jelentkezem, és tavalyi ponthatár ott 309 volt. Mivel változott a pontrendszer, meg ugye a csodálatos keretszámok is kiderültek, egy olyan 20-30-as ponthatár-növekedésre számítok. Megnéztem, hogy a tavaly felvettek száma ( ezen az egyetemen a műszaki képzésben persze) 1687 fő volt államilag támogatottan. Most 1620 főt támogatnak államilag támogatottan. Nekem 370 pontom van, és azt kalkulálom, h mennyit nőhet a ponthatár ez évben. Nyilván függ attól, h kik jelentkeznek, de mennyi körül szoktak átlagosan emelni pontokat évről-évre?

2012. jan. 21. 22:31
 1/2 anonim válasza:
Én a BME-n vagyok műszaki menedzser szakon. Tavaly nálunk csökkentették a ponthatárt meglepő módon. Talán 5 ponttal is. (: Úgyhogy teljesen kiszámíthatatlan, de szerintem ha 61 ponttal több van mint tavaly volt, akkor elég nagyon biztos, hogy felvesznek, én azt mondom.
2012. jan. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na jó, de kb 50 fővel csökkent a keretszám, meg félek, h akik eredetileg valami olyan szakra jelentkeztek, ahol drasztikusan csökkentek a keretszámok (pl közgazdászok, vagy kommosok), azok mondjuk ezt jelölik meg "ide úgyis felvesznek" - alapon. Na de ne így legyen.


Amúgy a BME-n milyen ez a szak? Érdekes? Mik benne a nehéz részek? És hol lehet ezzel elhelyezkedni? (Félre ne érts, utána olvasgattam elég rendesen, átnéztem tantárgy-listát, szakirányokat, de azért egy bennfentes csak jobban tudja. :))

2012. jan. 23. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!