Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány nyelven érdemes megtanuln...

Hány nyelven érdemes megtanulni egy fordító/tolmácsnak? Egy frissdiplomás francia tolmács mennyire tud jól elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
nem tudom, h romanisztika/francia legyen vagy anglisztika, mert én azt olvastam h angolra van leginkább szükség, a többiből nagyon nehéz megélni.
2012. jan. 23. 17:33
 1/4 A kérdező kommentje:

vagy most akkor mi legyen/legyek ?>_________<

nem akarok semmi olyat végezni amihez kell matek,biológia,fizika,föci,vagy kémia, mert nagyon nem szeretem őket.

2012. jan. 23. 17:35
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én anglisztikás vagyok. Szerintem válaszd a franciát, de igazán jó tolmácsnak lenni nagyon nehéz, még ha nem is hangzik bonyolult feladatnak. De képzeld el magadat, hogy tudnál egy egy időben hallgatni valakit, feldolgozni, amit mond, lefordítani, és beszélni is. Nem könnyű, nagyon nem.

De, tudod gyakorolni. Próbáld ki, hogy bekapcsolod a tévét, és megpróbálsz fordítani. És ne add fel egykönnyen. ;)


Anglisztikával több helyen el tudsz helyezkedni szerintem, de én mégis jobban ajánlanám a franciát. Speciálisabb kicsit.

De a legjobb akkor, ha másoddiplomának használod. Ha valami kérdésed, nyugodtan írj üzenetet! =)

2012. jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
uhaaaaaaaaaaaa:D kipróbáltam a tv-set:Ddd duurva:D az igazi tolmácsoknak is így kell fordítani, hogy folyamatosan mondja és mondja és így simán vissza kell adniuk amit mondanak? o_o nem semmi
2012. jan. 23. 19:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban, hogy a tolmácsoknak azért van némi segítségük. Többek közt figyelhetnek egymásra, ha párban tolmácsolják a mondókát, illetve jegyzetelhetnek is és előzetesen meg kell ismerniük a témához tartozó terminológiát. Szóval nem úgy van, hogy na tessék tolmácsoljunk úgy bele a vakvilágba.
2012. febr. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!