Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges lenne ez, szerintetek?

Lehetséges lenne ez, szerintetek?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy példával könnyebb elmagyarázni. Pl. jelentkezek fizika alapszakra elvégzem a bsc. Azután egy msc is végzek, majd elvégezhetek MA tanári diplomát? Esetleg fordítva elsőnek tanári utána MSC. Tudom a ped. pszi. kreditpont meg, minor szak. Megköszönném a választ.
2012. jan. 24. 21:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Kicsit elírtam az első mondatot, most nézzem. Most ez ne rójátok fel hibának, ha lehetséges.
2012. jan. 24. 21:07
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Itt alapjában véve ott kezdődik a különbség,hogy ha a példában említett fizika bsc-re mész,akkor végzésedkor fizikus féle leszel. Msc után meg még inkább. Ezzel elvileg lehet oktatni fizikát, mivel szakirányú a végzettséged. Ha nincs fizika tanár a környéken,akkor szerintem így is felvesznek. Ha tanárira jelentkezel,akkor választott szak/szakpár mellett tanulod a többi pedagógia tárgyat és minden más általános ismeretanyagot. Míg a fizika bsc-n főleg fizikai szakmával kapcsolatos tudományt sajátíthatsz el.
2012. jan. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egy pontos válasz: Jelenleg úgy van, hogy mindenképp fizika BSC-re kell jelentkezned.(nincs már olyan, hogy tanári). A Bsc képzés 6 félév. A 3. félév előtt kell eldöntened, hogy folytatod tovább és "tudós akarsz lenni v. tanári szakirány. Amennyiben a tanárit választod, kötelező felvenni mellé egy minor szakot. Így 3. félévtől már 2 tárgyat is tanulsz. Ha minden sikeres 6. félév után végzel, és kapsz egy fizika Bsc diplomát. Ezzel nem mész sokra. Az után jön a mesterképzés, amelynél még mindig mondhatod, hogy te nem tanár hanem kutató akarsz lenni. Így választasz mesterszakot(pl. geofizikusit, atomfizikus stb.) Ha a tanári mellett döntesz, akkor a tanári MA szakot kell felvenned. Ezeknek az elvégzése 4 félév. Ha tanárként végzel mehetsz tanítani általános vagy középiskolába is + érettségiztethetsz is. Ha egyetemen akarsz lenni tanársegéd, akkor még a mesterszak után el kell végezni a Phd tudományos fokozatot is(6 félév). Jelenleg van egy olyan tervezet is, hogy fizika MA(kutatói, tudósi) után, ha mégis tanár akarsz lenni akkor ráhúzhatsz 3 félévet és így szintén mehetsz középsuliba. lehet, hogy kuszának tűnik, de manapság sajnos nagyon megkavarták a tanárok képzési rendszerét. Amit most elmondtam, lehet már később nem lesz igaz, amit meg egy éve hallott az ember az meg már mára nem igaz:( Remélem azért tudtam segíteni. Egyébként, az nagyon klassz, hogy érdekel a fizika, mert manapság szinte senkit. akit érdekel, az sem tanárnak megy.. Csak ajánlani tudom a fizika tanári szakot, mivel nagyon kevés van belőlük(belőlük van a legkevesebb az összes közül). Úgyhogy hajrá!! Sok szerencsét hozzá, ha van még kérdésed, vagy valami nem érthető nyugodtan kérdezz, készséggel válaszolok.

Egy egyetemi hallgató(19/f)

2012. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!