Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmákra van leginkább...

Milyen szakmákra van leginkább kereslet? Érdemes még a diplomáért hajtani, vagy inkább legyen az embernek több szakmája és nyelvtudása?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz,de már nem tudtam,hol kéne ezekről érdeklődnöm.


24 éves vagyok,és egy évet már jártam egyetemre (andragógia-szakra,levelezőn),és most újra szeretnék tanulni,mert úgy érzem,hogy azok a dolgok,amiket eddig megtanultam,nem "elegek" a számomra. Munkám hála Istennek van,szeretem is csinálni (eladó vagyok),de valahogy ezt kevésnek érzem.


Van egy pedagógusi asszisztensi végzettségem, most végzek jogi asszisztensként (tisztában vagyok azzal,hogy ez a két végzettség nem az álom-kategória, de mindkettő érdekel), van egy középfokú angol nyelvvizsgám,és májusban felsőfokúzom angolból.

A pontszámom is meglenne ahhoz,hogy felvegyenek (350 pontom van)egy egyetemre vagy főiskolára,viszont nem igazán tudom,mihez kezdjek.Sok dolog érdekel,a kommunikáció, a pszichológia,szépségápolás,írás, érdekel a koncertszervezés,szeretek emberekkel foglalkozni...viszont ahogy elnézem a keresletet, se a kommunikációval, se az andragógiával nem nagyon lehet mi kezdeni. Gondolkodtam az intézményi kommunikátoron,szintén nem egy keresett dolog. Gondolkodtam azon,hogy szívesen tartanék mindenféle személyiségfejlesztő és csapatépítő tréningeket cégeknél,mert ez is érdekel, és szívesen csinálnám ezt (bár nem tudom,ehhez pontosan mit kéne tanulnom.) Melyek azok a szakmák,amiket ezekkel az érdeklődési körökkel érdemes lenne megtanulni?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 24. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Az EGYÉNI véleményem az, hogy sem kommunikációt, sem pszichológiát, sem mindenféle kommunikátori akármiket teljesen fölösleges tanulni. Nem azért, mert ciki lenne, egyszerűen csak olyan mértékű túlképzés van már belőlük, hogy nem kellek.

Ami kellhet, illetve jól jöhet az egy tanári, pedagógiai végzettség.


Leginkább amin megakadt a szemem, az a szépségápolás. Menj el kozmetikusnak. Eleinte nehéz, amíg kialakul egy adott vendék kör, de pár éven belül már akár saját vállalkozásban baromira jól meg lehet élni belőle.

2012. jan. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat!

A pedagógián is gondolkodtam,de sajnos csak levelezőn van lehetőségem tanulni,mert a munkámat meg akarom tartani mellette, meg szerintem a nappalihoz már "öreg" vagyok... :D

Viszont a szépségápolás nagyon régóta érdekel. Úgyhogy köszönöm tényleg a hozzászólást!

2012. jan. 25. 10:48
 3/3 anonim ***** válasza:
A nappalihoz egyáltalán nem vagy öreg, vannak nálad idősebbek is. Viszont, hogyha megakarod tartani a munkádat, akkor mindenképpen levelező a jó döntés. Sok sikert a döntéshez, én úgy gondolom, hogy jobban járnál ha egy ilyen diplomát csinálnál meg, avagy egy kozmetikus szakképzést, mert ezek még jók is valamire, míg egy harmadik negyedik semmire nem jó felsőfokú szakképzéssel nem hinném hogy mész bármire is.
2012. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!