Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akarnak ennyien szociáli...

Miért akarnak ennyien szociális szakokra menni?

Figyelt kérdés

Kiváncsiságból kérdezem! Mert régen ezek a szakok nem örvendtek túl nagy népszerűségnek inkább csak B tervként meg sokadik kényszerpályaként választották a legtöbben... tisztelet a kivételnek...

Most meg napi szinten látok olyan kérdést, hogy ki tud tapasztalatot írni a szoc.munka, szocped szakos főiskolákról.

Tudják ezek a 18 éves fiatalok egyáltalán, hogy mire vállalkoznának? Vagy csak azt hiszik, hogy majd izgi lesz, meg, hogy tanulhatnak valami különlegeset? Vagy még mindig az alacsony ponthatár vonzza őket? És, ha az utóbbi, akkor mit fognak kezdeni egyáltalán a diplomájukkal, ha később se lesz bennük semmi szenvedély elhivatottság?


2012. jan. 27. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Anno nekem is megfordult a fejemben ez a pálya, csupán csak azért mert valami iszonyatos segíteni akarást éreztem magamban és ahhoz úgy gondoltam hogy ez a szakma illik leginkább. Édesanyám próbálta felnyitni a szememet egy-két dologgal kapcsolatban. Azt mondta, hogy szép hogy segíteni akarok, de azt bármilyen más területen is megtehetem, akár meló mellett, önkéntesként is. Nem sokat kellett győzködnie, hogy belássam igaza van. Végig gondoltam, hogy valóban ezzel akarok-e az életben foglalkozni. A válasz egyértelműen megfogalmazódott bennem... IGEN!!, de nem főállásban, csak is hobbiként.

Jelenleg teljesen más irányon tanulok, imádom és az életcélom az lett, hogy amellett, hogy a munkámban majd legalább 98%-osan teljesítsek, élhessek egy olyan kórház környékén, ahova heti 1-2 alkalommal be tudok menni önkéntesként akár csak beszélgetni, párnákat felrázni, otthonról hozott evőeszközöket elmosogatni, stb. Egyszóval embernek lenni egy embertelen helyzetbe került emberrel. :)

2012. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez nagyon kedves hozzászólás volt,előző :) bárcsak több ilyen ember lenne, mit Te.
2012. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy sokaknak tényleg parkolópályát jelent és kényszerből választják ezt, hogy mégis tanuljanak valamit.

Én szociális munkásnak tanulok és ma már a ponthatár nem olyan alacsony erre a szakra. Vsan egy másik szakmám és annak az elvégzése után jött a 360 fokos fordulás a szociális munka fel.

Annyi biztos, hogy ehhez a szakmához tényleg elhivatottság kell, mert nagyon gyakorlatorientált és már az elején sokan kihullanak, de aki tényleg igazán ezt szeretné csinálni, annak hajrá. Én nem bántam meg, hogy váltottam, mert ebben képzelem el a jövőt. Meggazdagodni ebből tényleg nem lehet, de nem is ez motivál.

2012. jan. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alacsony a pont és valaki bármit megtenne egy diplomáért. Aki azért választja, mert komolyan gondolja és nem kényeskedős meg nagy lelki ereje van az biztosan elégedett lesz a képzéssel és el is tud helyezkedni. De akinek csak diploma kell az jól gondolja meg.
2012. jan. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

én mindannyiótokkal nagyon egyetértek!

nekem csak az a furcsa, hogy mostanában tömegével kilincselnek, hogy bekerülhessenek erre a szakra, közben nem tudom elképzelni, hogy egyes 18 éves fiatalokat mi motivál, amikor a többség még alig látott tapasztalt valamit...

tudom, hogy van olyan aki több mindent megélt, és akkor az ő esetében mondjuk el lehet mondani, hogy tudta is mit vállalt, de a többség nem ilyen...

Nahát igen a másik meg, hogy sokan akármire képesek egy diplomáért... de, hogy minek? Ehhez elhivatottság kell, nem lehet olyan félválról venni, mint más szakmákat, amik nem kötődnek közvetlen az emberekhez...

Nekem is szocmunka szakos diplomám van, mind a főiskolán, mind a munkám során rengeteg embert láttam, megcsömörlötten, utálkozva, dolgozni/tanulni... ők maguk se tudták mit keresnek itt, szóval fogalmam se volt, mi vonzotta őket annak idején a pálya felé (mondjuk az ő esetükben még letudtam annyival, hogy kellett a diploma)...

A tömeges tolongást, ami pedig mostanában van, viszont már tényleg nem értem...

2012. jan. 28. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!