Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol a legérdemesebb szociológi...

Hol a legérdemesebb szociológiát tanulni?

Figyelt kérdés

Corvinus, ELTE, Pázmány vagy ZSKF?


A Corvinuson államira bejutni szinte lehetetlen, a költségtérítéses ott mégis csak 150000, míg az ELTÉN 200000 és a Pázmányon is, ezt sem értem...


2012. jan. 27. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem elte/corvinus amik rangosabbak, akkora különbséget nem látok, mindkettő jó, ha fizetsz érte akkor fizess kevesebbet..
2012. jan. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem konkrétan abban a sorrendben "érdemes", amiben te magad leírtad őket a kérdésben. Annyit tennék hozzá, hogy az ELTE inkább elméleti (szokott lenni), mint gyakorlati.
2012. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Sehol. Minek?
2012. jan. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én az Eltén végeztem szociológiát, a maga módján jó az oktatás. A szakirányok szerint tagolódik, hogy hol több az elmélet/gyakorlat.

Maga a szak a túléléshez viszont teljesen felesleges, nem lehet vele elhelyezkedni és találkoztam jópár emberrel, aki le is nézett miatta. Bár talán a szabad bölcsészeket és a film szakosokat még jobban semmibe veszik.

2012. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 HePe ***** válasza:

zskf.

már a képzés alatt valós kutatásokban vehetsz részt.

a kutatás kidolgozásában, a lekérdezésben, a kiértékelésben, a publikálásban, akár a média előtt is.


illetve fantasztikus tanárok vannak, akikkel nemcsak az órákon találkozol, hanem munka során is...bárkinek ajánlom, aki szociológus akar lenni!

2014. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést a ZSKF-estől de talán mégse az a legjobb választás, mivel sok munkáltató igenis nézi - főleg ehhez hasonló nem keresett szaknál - hol végzett az illető, egy ELTE vagy egy Corvinus mindenképpen nagyobb húzónév egy olyan főiskoláétól amiről sokan azt se tudják hol van, vagy egyáltalán létezik.

Ha nem a szakkal akarsz elhelyezkedni akkor is egy bármilyen diplomát igényló állásra talán nagyobb esélyed van általánosan ismert, erős egyetem diplomájával.


Valós kutatásokban valószínűleg mindenhol részt lehet venni, én MTA kutatásokban is részt vettem az Eltén, jelent meg cikkünk is.

2014. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!