Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földtudományi szakra járok....

Földtudományi szakra járok. Milyen másik szak illik hozzá?

Figyelt kérdés
Milyen másik szak az ami egyrészt illik hozzá ÉS amikor elvégzem őket munkaképes is lehetek vele/velük?

2012. jan. 27. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Hbaár én nem természettudományos szakra járok, de azt a tanácsot tudom neked adni, hogy előbb gondolkodj el azon, hogy mi akarsz lenni? Lehet, hogy nem is szükséges belekezdened egy másik szakba, ami talán még nehezebben is menne, mint az, amire most jársz.

De ha mégis úgy látod, hogy ahhoz, ami lenni szeretnél, kellene hozzá még valami, válaszd azt. Ha például megnézed ezt (habár szerintem a munkalehetőségeidet neked kellene jobban tudnod, hiszen te jársz oda...), láthatod, hogy mondjuk a fizika, kémia jó választásnak tűnik:

[link]

Esetleg, ha külföldön akarsz élni, én még ajánlanám az adott ország nyelvszakát, de elsősorban inkább valamilyen természettudományos szakot, HA tényleg muszáj.

2012. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Hova jársz?:)
2012. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ELTE TTK-n járok földtudományi szakra. Matek és földrajz faktos voltam. Az az igazság, hogy tavaly kellett volna elgondolkoznom ezen, de csak mentem önfejűen, hogy én a föcit szeretem és majd ott eldöntöm mi lesz a sorsom. :D De az utóbbi két hónapban végig ezen agyaltam. "Szóval akkor mi is leszek?" Utána néztem jó párszor és azt olvastam, h nem igazán lehet elhelyezkedni ezzel sehova, pl a geológusoknak is csak külföldön v munkájuk ( Habár arra már rájöttem engem az a rész nem érdekel, h rengeteg ásványt megtanuljak. :/ )És igazából, eléggé kétségbe voltam/vagyok esve.

Engem a környezet védelem érdekelne. DE azzal kapcsolatba szintén nem nagyon látok munka lehetőséget. Sőt nem is tudom milyen munka lenne környezetvédelemmel kapcsolatba.


Már gondoltam arra is, hogy BME-n valamilyen mérnök szakot.. környezetmérnök. De azzal kapcsolatba se olvastam jókat.


Akkor a térképészet. Az még érdekelne. Szakosodhatok arra az irányba is. Viszont, ahhoz is kellene még valami kiegészítő. Nem is tudom, annyira fejlődik a világ, GPS-ek mindenféle kütyük.. Valamilyen szinten kapcsolatban van a térképészettel. (De hogy?!)


Már a pénzügy és számvitel is megfordult a fejembe. Szóval, hogy váltok egy nagyot inkább most, mint 5 év múlva. De ha már elkezdtem ezt, és azért csak ez érdekel..


Szóval mindenhol, mindenkitől elkeserítő dolgokat hallok, h nincs munkájuk, ezért szeretnék valamilyen más szakot (is) elkezdeni.

2012. jan. 27. 21:29
 4/6 A kérdező kommentje:
( Jaj, és 19/Lány vagyok. Mert ugye vannak azért olyan szakok amik nem túl lányosak. )
2012. jan. 27. 21:34
 5/6 anonim ***** válasza:
hát ha az a kifogásod,hogy nem kapsz vele állást(hülyeség),és ezek után elgondolkodsz a térképészeten..hát te tudod
2012. jan. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jól gondold meg, hogy fel akarsz-e venni még 1 szakot, mert ugye akkor már hallgatói szerződést kellene kötnöd (képzési idő 2szeresét ledolgozni itthon vagy kifizetni az egészet)... Plusz az új törvény miatt a párhuzamos képzésben a félévek duplán számítanak. Szerintem van jövő ebben a szakban, amire most jársz. Persze külföldön sokkal jobbak az elhelyezkedési esélyek és a fizetés is, de ez szinte az összes szakra igaz. Ha mégis mindenképpen el akarsz kezdeni még egy szakot, akkor szerintem a mérnöki szakok közül válogass. De a környezetmérnökit nem ajánlanám, mert azzal szinte lehetetlen elhelyezkedni(van ismerősöm, aki ezen végzett és most 1 gyárban dolgozik). A pénzügy és számvitelre pedig bekerülni lesz nagyon nehéz tekintve, hogy az egész országban 250 államilag támogatott helyet adtak az összes gazdasági képzésnek.
2012. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!