Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnök informatikusnak mennyir...

Mérnök informatikusnak mennyire kell értenie a matekhoz? (olvasd el a leírást is)

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire kell komolyan érteni a matekhoz. Végül is ez a mérnök informatikus is tág fogalom, sok mindent lehet ezzel kezdeni utána.


Én csak arra lennék kíváncsi, hogy mennyire kemény a matek, esetleg valakinek van tapasztalata, vagy ismer olyan akinek volt? GDF-re jelentkeznék, elméletileg pontszám meglenne plusz pontokkal meg miegymással. A gond csak az, hogy a matek érettségim 22%os lett, ráadásul 2009ben érettségiztem, azt is elfelejtettem amit akkor tudtam, pedig az se volt ám sok, amit az eredmény is mutat :d


Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek, így van értelme ilyen szakra jelentkezni, vagy egyből kibuknék mint a huzat? Ilyen alap tudással nekivágni, őröltség?


2012. jan. 28. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Kell hozzá matek eléggé,bátyám 5ös matekkal ment oda és ő is szenvedett vele
2012. jan. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy GDF-en nem tudom mennyire lehet kemény a matek elitebb egyetemekhez képest, de egy éppenhogycsak 2-es matek érettségivel én nem próbálkoznék itt sem.
2012. jan. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elég komoly matek kell hozzá. Mondjuk én gépészmérnökire jártam, nekem jól is ment a matek gimiben, de az egyetemen így is leizzadtam párszor a tananyagtól.

Amúgy nem bántásból mondom, de a GDF talán az egyik "legbüfébb" felsőoktatási intézmény Magyarországon. Persze lehetetlen nem létezik, kemény tanulással fel tudod magad hozni matekból. És válassz egy komolyabb iskolát!

Sok sikert!

2012. jan. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 delusion ***** válasza:

Matematika az alapja az egész szaknak, ebből adódóan tárgyaid jelentős része foglalkozik ezzel.

Fizika van bőven mérnökinfón, ezen tudomány pedig a matematikából táplálkozik.


De én sokkal inkább abban látom a problémát, hogy - nagy valószínűséggel - programozó lesz v. lenne belőled, már ha elvégeznéd a szakot valami nagyobb egyetemen. De gyenge matektudással nem lehetsz programozó, ill. sokkal keményebben kell dolgoznod. Vagy csak nem tudod elvégezni a sulit.


Nem akartalak elkeseríteni, sokkal inkább azt mondom, hogy ha komolyan gondolod a dolgot, javíts az érettségi eredményeden (önálló felkészülés, elméleti alapok megerősítése, különtanár,olvasgatás adott témában, bármi), és akkor valami színvonalasabb helyre is bekerülhetsz, ráadásul nem nulla tudással. BME-ELTE-SZTE triumvirátussal jó lehetőségeid lennének :) és még több egyetemet is említhetnék, de ez a GDF tényleg felejtős. Tudtommal nagy százalékban ugyanazt tanulod ott is, de a munkáltatók nem nagyon vannak megelégedve a GDF-es végzettséggel...

2012. jan. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismerősöm 100%-os matek középpel és 99%-os infó középpel ment, BME, de szenved, mint disznó a jégen.
2012. jan. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Stojkovic válasza:
Ha úgy lett 22%-os, hogy tanultál rá, akkor nem sok esélyed van, pedig a matekos tárgyak többsége elég jól tanulható a mérnöki szakokon. A programozáshoz pedig jól jön a matekos gondolkodás, azt viszont csak sok matekozással lehet rendesen kialakítani (és persze úgy, hogy érted is a lényegét).
2012. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A felsőfokú matek NEM a középiskolás anyag folytatása, alig van átfedés, ennek két következménye lehet:

- Ha eddig jó voltál matekból, majd az első előadáson kamillázol, mert csak a kötőszavakat érted.

- Ha eddig szar voltál, mert például idióta tanáraid voltak, most tiszta lappal indulhatsz, ahogy én is. Középiskolában hármas voltam, most én vagyok a csoportban a legjobb matekos. Deriválok álmomban is.

2012. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!