Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakmát lenne érdemeseb...

Melyik szakmát lenne érdemesebb kitanulnom hegesztő vagy esztergályos?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok. Autószerelőnek tanulok és idén fogok szakmunkásvizsgázni. Szeretnék még egy szakmát kitanulni csak nem tudom, hogy melyik is legyen hegesztő vagy esztergályos. Ezek jobban fizetnek mint az autószerelő és nem mindegy hogy minden nap nyakig olajos vagyok havi nettó 100 - 110 ezer forintért vagy 150 ezer feletti fizetésért dolgozok hegesztő vagy esztergélyosként. Mondjatok valamit hogy melyiket lenne érdekesebb kitanulnom!
2012. jan. 29. 08:06
 1/1 anonim válasza:

hello!


Én is 20 éves vagyok és hegesztőnek tanultam. Érettségi után én is inkább a szakma mellett döntöttem egyetem vagy fősuli helyett. Az okait inkább nem írom, de tömören utálom a buli,pia,drog szindrómát és pénzt akarok keresni és saját lábra állni, na meg az anyagiak se túl jók.

6 és fél hónapos AWI tanfolyamot végeztem ami adott minősítést cső hegesztésre 45fokra. Munkaügyis tanfolyam, nehéz bekerülni.

Több mint fél éve már dolgozom, igaz az a minősítésem lejárt de van most már 7 másik. Itthon dolgozom és elég jó munkahelyem van. Legroszabb fizum 19 vagy 20 műszakkal 170ezer volt. (ebben van kajautalvány és utiköltség is).

Ha túlórázok is akkor 200fölött lazán megvan, de mostanába 240-250 a havi keresetem. De roszabb 170nél nem lesz.

Szóval én nagyon is ajánlom, szép szakma és keresni is lehet vele. Ha lenne még kérdésed bátran írj!

2012. jan. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!