Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a jobb? A Nyíregyházi...

Lollipop Girl kérdése:

Melyik a jobb? A Nyíregyházi Főiskola Gazdasági és Társadalomtudományi kara vagy a Szegedi Egyetem Gazdaságtudományi kara?

Figyelt kérdés

Érvek-ellenérvek,milyen az oktatás színvonala,ponthatárok,diákélet,stb.

Előre is köszönöm.


2012. jan. 29. 22:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem egyértelemű, hogy Szeged. Nyíregyházán az oktatás színvonala meg sem közelíti a Szegediét. Ha normális oktatásban szeretnél részesülni, akkor SZTE. A ponthatárok szegeden valamennyivel magasabbak, de ennek meg van a maga oka. Hiszen az NYF nem valami jó fősuli. Egy évet jártam oda, gazdasági szakon, de átjelentkeztem BGF-re, mert borzalmas.
2012. jan. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%
Mindkettő F.O.S.
2012. jan. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Szeged nagyon színvonalas. Vannak nyf-s ismerőseim, és alig tanulnak valamit hozzánk képest...
2012. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Ja ok, a szegedi kisebb F.O.S. :))
2012. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Ezt a szegedi "fos"-t mi mind nagyon jónak találjuk, akik ide járunk... a Kárpát-medence egyik legjobb egyeteme az ELTE és a prágai mellett. A diákélet nagyon jó, a város negyede-ötöde egyetemista, tehát rengetegen vagyunk. Minden hétköznap vannak bulik az egyetemistáknak.


Az élet elég olcsó a megyeszékhelyek között. Itt biztosan jól éreznéd magad.

2012. febr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Pfff, a dufosok is jónak találják a saját főiskolájukat, de attól az még gáz marad. A SZTE pedig nem a gazdálkodási kar miatt van rajta a ranglistán, hanem azért, mert 100 évvel ezelőtt volt egy Nobel-díjasa. Lol. :D
2012. febr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem így van... nem tudom, te hova jársz, de elég szomorú, hogy vannak olyan egyetemeink, amit az ilyen sötétek is el tudnak végezni, mint te. A világ legjobb 500 egyetemének listája az alapján készül, hogy az egyetem oktatói milyen eredményeket értek el az elmúlt néhány évben (tehát milyen szakmai elismertségnek örvendenek) és az elmúlt néhány év friss diplomásai hol helyezkedtek el, milyen pozícióban. Az 500-as listára felkerülő egyetemeket minden további nélkül nevezhetjük a világ elitjének, hiszen csak itthon van - talán nem pontosan emlékszem - 73 felsőoktatása intézmény, világszerte ebből adódóan több tízezer, akár százezer is. Tehát az SZTE világszínvonalú, nagyon jó egyetemnek számít.
2012. febr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Figyelembe veszik többi között a kiemelkedő tudományos és kutatási teljesítményt nyújtó oktatók számát, az elnyert Nobel-díjakat, a megjelent tudományos publikációkat a természet- és társadalomtudomány területén, valamint a cikkek idézettségét."


Gondolkozzál, mielőtt írsz.

2012. febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként sem az egész SZTE-t osztottam, csak a G-kart.
2012. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Figyelembe veszik többi között a kiemelkedő tudományos és kutatási teljesítményt nyújtó oktatók számát, az elnyert Nobel-díjakat, a megjelent tudományos publikációkat a természet- és társadalomtudomány területén, valamint a cikkek idézettségét."


Magadnak írtad, hogy gondolkozz, mielőtt írsz? :)

Ugyanis azt másoltad be, amit én írtam, annyi különbséggel, hogy te ráadásul még félre is értelmezed a szöveget. Az elnyert Nobel-díjak a jelenlegi oktatókra vonatkoznak, nem arra, hogy száz éve ki nyert...

2012. febr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!