Orvosit válasszam?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
nem
2012. jan. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne! Nézd, ha nem tudod egyértelműen eldönteni magadról hogy ezt akarod csinálni egész életedben, akkor ne menj oda. Pontosan ebben a helyzetben voltam és még 4!!! ismerősöm, és mind megbántuk hogy idejöttünk, 4. évben otthagytam mert rájöttem hogy nem ezt akarom. Ráadásul másik egyetemre se tudok menni mert elfogytak a féléveim. Most itt tengődöm munkanélküliként, alkalmi munkákból szedek össze kis pénzt, és a szüleimmel lakom 25 évesen, és ez még valószínűleg jó sokáig így lesz. De nem bántam meg, mert tudtam hogy nem azt akarom csinálni! (mind a 4 ismerősöm dettó ugyanígy van..)
2012. jan. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Atyaég, NEGYEDIK évben abbahagyni valamit, ha már odáig eljutottál, és a szülők nyakában tengődni munkanélküliként, na ez az, aminél te nagy tévedésben vagy, mert NEM felelős döntés, hanem hatalmas FELELŐTLENSÉG és MARHASÁG.

Negyedik évtől már féllábon is ki lehet bírni, utána saját lábra állni, ezerféle lehetősége van egy orvosnak, még ha műteni vagy praktizálni esetleg nem is akar.

Azt se hiszem el, hogy hirtelen világosodtál meg, hogy nem ezt akarod csinálni, mert az orvosi pont nem olyan, hogy véletlenül átrugdossanak NÉGY évig minden vizsgán. Ezt hamarabb is kellett volna tudnod, vagy mostmár akkor kitartani.


Kérdező, tőled meg több infót kérünk, mert úgy tudunk segíteni.

2012. jan. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Komolyan képes voltál 4 év után abbahagyni?:|||||||||||| ahhoz már durva nagy felelőtlenség kell
2012. jan. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bensdorp ***** válasza:
81%
Elnézést, hogy közbeszólok, míg a kérdező nem konkretizálja a terveit, de 4 év alatt az orvosin pont eljut az ember a végkimerülésig és teljes elkeseredésig, és a tanulmányaiban akkor még sehol sincs. Legalább 11 év kell, hogy valakiből egyáltalán önállóan dolgozó orvos legyen, 4 év annak csak a harmada. És ha valaki rádöbben, hogy nem tudná csinálni azt, ami a tanulmányok után jön, nagyon helyesen teszi, ha otthagyja, pláne, ha orvoslásról van szó, ami hihetetlen felelősségekkel jár, és mérhetetlen hivatásszeretetet és akarás kell hozzá. Mind a saját, mind a társadalom érdekében jobb döntés volt. És soha semmi nem késő.
2012. jan. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!