Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 35 évesen van még értelme...

35 évesen van még értelme elkezdeni egy 4 éves főiskolai képzést nappali tagozaton?

Figyelt kérdés

A választott szakom az orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus lenne. Levelező képzést, azzal a szakiránnyal, ami engem érdekel csak az ország másik felében találtam, ahol az oktatás havi egy teljes hetet venne igénybe. Ezt anyagilag (utazás, szállás) semmiképp sem tudnám bevállalni. Ráadásul levelezőn semmilyen juttatást nem kapok, ha jól tudom. Dolgozni emellett lehetetlen, mert nincs az a munkahely, ahol csak úgy elengednek havonta egy hétre. :((


Szerintetek merjek belevágni a nappali képzésbe?


2012. jan. 30. 09:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt szeretnéd, csináld! Mérlegeld az elhelyezkedési esélyeidet. Én is jelentkeztem, 35 elmúltam, fel is vettek, de mégsem mentem, mert már családom van stb.
2012. jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A nappali költségeit hogy bírnád?
2012. jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Ami azt jelenti, nekem is van családom. Egy kicsit félek is, hogy menne a kettő együtt, de annyira kilátástalan a helyzetem egy sima érettségivel, hogy úgy érzem bármit képes lennék bevállalni, ha később jobb lehet.


Második válaszoló: Szerintem mindenképpen olcsóbban jönnék ki, tekintve, hogy nem kell szállást és utazást fizetnem, mert az egyetem kb. 20 percre van tőlünk. Vagy nem tudom, hogy te milyen költségekre gondoltál. De nappalin például vannak bizonyos juttatások, amik levelezőn nincsenek.


Köszönöm a gyors válaszokat!

2012. jan. 30. 09:51
 4/18 anonim ***** válasza:

első vagyok

Ha húsz perc, akkor miért gondolkodol? Nekem másik városba kellene utazgatnom.

2012. jan. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ha 60 éves lennék akkor is belevágnék! Hányan vannak akik divatból, szülői akaratból, stb. nekifogtak egyetemnek 18 évesen, és vagy sosem fejezték be, vagy 1 napot sem dolgoztak azon a területen? A lényeg, hogy amit tanulsz azt szeresd. Nappalira is simán mehetsz, csak arra készülj fel, hogy a csoporttársaid kis tizenévesek, akiknek a legnagyobb problémájuk hogy holnap melyik ruhát vegyék fel, vagy melyik csajt döngessék meg, úgyhogy nem sok közös témátok lesz.
2012. jan. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
a nappali mellett tudsz dolgozni? a juttatások: ösztöndíj, bérlet..
2012. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A leendő csoporttársaim és a köztem lévő korkülönbségtől kicsit valóban tartok. De bízok abban, hogy nem lesz ez olyan nagy probléma.


A suli melletti munkáról meg csak annyit, hogy ha levelezőre mennék, akkor sem tudnék munkát vállalni. Ha meg lemondanék a továbbtanulásról, és dolgozni akarnék inkább, akkor sem lennék előbbre, tekintve, hogy másfél éve munkanélküli vagyok. :((

2012. jan. 30. 10:20
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem szolnoki vagy véletlenül?
2012. jan. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Debreceni vagyok.
2012. jan. 30. 10:25
 10/18 anonim ***** válasza:

Ja, azért kérdeztem, mert egy szolnoki ismerősöm ugyanezt szeretné, és ugyanennyi idős is.

Azt hittem, ő vagy.

Egyébként NAPPALIRA menj, nem is kérdés!

Jobb is, olcsóbb is, kényelmesebb is.

Ha akarsz, akkor pedig dolgozhatsz valami rész-munkaidőben.

Sok sikert Neked!!!

2012. jan. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!