Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit lehet kezdeni a matekkal?

Mit lehet kezdeni a matekkal?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a matekot, jó is vagyok belőle. Idén kell faktot választani és az a kérdésem, hogy

milyen szakmákban fontos a matek és azokhoz mit érdemes még tanulni?


2012. febr. 1. 09:45
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Pl. minden mérnök szakon, de a gazdasági szakok nagy részén is. Ha gimibe jársz, akkor fizikát, informatikát érdemes mellé tanulni. Gazdasági szakokon talán törit lehet mellé társítani, ezt nem tudom.
2012. febr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bármilyen reáltárgyat lehet mellé lényegében. Talán bioszt nem. Legalábbis kémia nélkül nem. Attól függ, hova akarsz továbbmenni.

Gazdasági szektorba valóban érdemes töri faktot mellé, de más humánt lényegében nem igazán.

2012. febr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én anno ugyanígy voltam. Mondjuk a fizikát nagyon nem szerettem. Ezért kémia és töri faktot választottam, így nyitva hagyva az összes utat (mérnöki esélytelen volt...)

Ha csak annyit tudsz, hogy matek, akkor tanácsolom a fizika és a töri fakt felvételét, mert akkor még mehetsz közgáz, mérnöki, matematikus irányba is.

2012. febr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!