Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen főiskolán tanulnak...

Milyen főiskolán tanulnak kriminológiát, vagy kriminalisztikát, vagy kriminálviktimológiát? És miből kell érettségizni ha ezt szeretném tanulni?

Figyelt kérdés
ill.vannak valamilyen elvárások a kondícióval kapcsolatban (felmérések)?
2012. febr. 3. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

És itt a bűnügyi szakirány azt hiszem.

2012. febr. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

sok helyen, pl. pszichológia szak, szociális szakokon... pl. szociális szervező, szoc. pedagógus (ha még létezik ez a szak... ha jól tudom szoc. szervező megszűnt, de van szociális munkás stb.)


érettségiből valószínű előnyös biológia, esetleg irodalom (anyám tanult szoc. szervező szakon ő bioszból felvételizett)

2012. febr. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat eddig...rendőrire nem nagyon szeretnék menni,mert ott biztos fontos a kondi is

aha,értem...én idáig mindig csak olyan fősulikat találtam,ahol jogot kezdek tanulni,és utána a köv.években vehetem fel a kriminológiát... (u.i. nem magyarországi vagyok)

2012. febr. 4. 20:55
 4/5 anonim válasza:
elte ájk mesterszaka a kriminológia, joggal, szociológiával, pszichológiáva juthatsz oda ha azt végzed alapképzésnek, de nézd meg a felvin:)
2012. febr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A Kriminalisztika MSc, azaz mesterképzés, tehát csak BSc alapdiplomával, vagy osztatlan diplomával tudsz felvételizni, így teljesen mindegy, miből érettségizel, mert azt az alapdiplomádhoz kell nézned. (jogásznál pl. magyar és töri). Szerintem szociológiával, pszichológiával nem érdemes Kriminalisztikára menni, hiszen két külön fogalom. Még a pszichológia csak-csak, de jogásszal, vagy jogi karon végzett jogi vonalú képzéssel jó párosítás!
2013. jan. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!