BME-KSK/SZE-MTK?

Figyelt kérdés
Járműmérnöki BsC képzés, de hol lenne érdemesebb? Tapasztalata van esetleg valakinek? Nekem Budapest közelebb lenne, de a BME-ről elég sok negatívumot hallok, persze nem az oktatás színvonalában hanem nehézségében. Ami még esetleg szóba jöhet az jövőtől Kecskemét. Gondolom Győrben és Kecskeméten sem sokkal könnyebb a tananyag, csak kevesebbet hallani róluk. Vélemény?

2012. febr. 6. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
BME tényleg nehezebb mint a többi, de színvonalban azok a béka segge alatt vannak, úgyhogy ha elég elszántság van benned akkor vágj bele a BME-be :)
2012. febr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, csak nem akarom magam túlvállalni és mondjuk egy 3,5 éves BsC-t 5 év alatt elvégezni. Meg ugye Kecskeméten (Mercedes) is és Győrben (Audi) is az autógyárak eléggé nyomják a képzést, ha jól tudom. Arról nem is beszélve hogy a BME-n kollégiumi helyre elég kis esélyem lenne...
2012. febr. 6. 20:38
 3/6 anonim válasza:
hogyha autókkal szeretnél foglalkozni diploma után akkor érdemesebb szerintem győr vagy kecskemét, mivel ezen a két helyen az Audi meg a Merci nagyon de nagyon támogatja a képzést, és úgy is bekerülsz amint diplomád van az audihoz vagy mercedeshez ( attól függ hogy győrbe mész vagy kecskemét) , onnan meg pár év után átvesznek a külföldi audi /mercedes gyárba ha van jó nyelvtudásod, ennél többet meg ne kívánj, hisz egy jó kis német mérnöki fizetés nagyon jó lehet4 :) Amúgy én is végzős vagyok, és mind3 helyre beadom a jelentkezést, de akármelyikre vesznek fel jó lesz! :)
2012. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

21.15-ös vagyok !


Javítanám hogy ha meg maradsz magyarországon akkor itt is lesz állásod, és jól fogsz keresni :) Meg sok emebr akinek említettem a járműmérnki szakot az húzta a száját hogy biztos sz@r meg hogy tanulhatok hogy munka nélküli legyek, meg hogy azért ne menjek oda mert egy kis névtelen szak amire senki se megy..... Miközbe pont hogy ez egy teljesen új szak ami talán 2-3 éve indult a BME-n, és hogy szerintem van igenis jövője! :)

2012. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"tanulhatok hogy munka nélküli legyek"

Nem szeretem ezt a szót használni, de: LOL :D Megnéztem ám hogy mekkora a jármű- és közlekedésmérnökként végzettek között a munkanélküliség, a Győrben végzetteknél azthiszem 0%, a BME-sek közt 2% (persze nem kötelező válaszadás alapján). Tényleg az a tipikus elvégzed-és-nincs-munkád szak. Egyébként nagyon hajlok újjabban Győr felé. Az Audi gyári munka annyira nem érdekel, de nyílván az csak jó lehet ha egy kicsit meg tudják tolni hátulról a tanulmányaimat. Egyetem után leginkább az Óbudai veterángépjármű-szakrestaurátor képzése érdekelne, csak addigra ki tudja hogy az milyen formában, vagy hogy egyáltalán fog-e létezni.

2012. febr. 7. 21:44
 6/6 anonim ***** válasza:

BME-n a járműmérnöki az 'vicces' :D


azt szokták volt oktatóink mondani, hogy nézzetek jobbra, és most balra. Aki közvetlen mellettetek ül, a 3. félévet már nem itt kezdi :D


És igen, piszoknehéz. Igaz közleken vagyok a BME-n, de kb ugyan azt nyomják nekünk is. Meg dumálgatok járművesekkel és hát :D

2012. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!