Merre menjek szerintetek ezzel az érdeklődéssel?

Figyelt kérdés

Zavar, hogy az ember egyre jobban tönkreteszi magát (most fizikai értelemben gondolom). Egyre több a civilizációs betegség. Egyre nagyobb a várható élettartam, de egyre kevesebb évet élünk le egészségesen.

Ez ellen nagyon szívesen tennék valamit, legalábbis szívesen tanulnék erről.

Változatos érdeklődési köreim vannak - némelyik bevallom mániákus. A legtöbbször az emberi szervezettel kapcsolatban érdekelt ez vagy az, de érdekelt az informatikai biztonság, a tömegközlekedés (annak fejlesztési lehetőségei), az energiatermelés is.

Úgy érzem, a környezetvédelemmel is szívesen foglalkoznék.


Tehát a legfontosabb, hogy ha már ennyi "kínzó" érdeklődési köröm volt, némelyik nagyon intenzíven, szeretném valamelyik tárgykört kitanulni, és cselekedni. Pozitívum, ha valami jót tudok tenni, amivel előbbre mozdítom a dolgokat.

(Tudom, az életben nem úgy megy a dolog, ahogy egy fiatal nekiindul, hogy: na most megváltom a világot. De nem is ez a lényeg most... most még álmokkal teli neki akarok indulni.)


Pontszámom 340-400 között lesz valahol, mondjuk ez függ a felvételi tárgyaktól is.


Lány vagyok, bár manapság kevésbé számít a nem. Főleg mert az érdeklődési köreim (csak azok!) fiúsak.


(Persze, van ötletem, miket jelöljek. Most szándékosan kérdezek így, erről Nektek mi jut eszetekbe.)


2012. febr. 11. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Egészségügyi főiskola bármely szaka.. de dietetika, védőnő, gyógytornász pl.
2012. febr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Na, a dietetika lesz az egyik, amit bejelölök (2. helyen).

Állítólag nem a legkönnyebb elhelyezkedni, és nem túl magas a fizetés. Ráadásul a prevenciós lehetőségek szűkek.

Mert a prevenciós része nagyon érdekelne, de csak az.

2012. febr. 11. 16:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Biológia, biológus, bioinformatikus, kutatóorvos. Vag ymenj egy szekra, amiből megélsz, és szabadidődben kapcsolódj egy ilyenekkel foglalkozó szervezethez!
2012. febr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Politika?
2012. febr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Politikus nagyon nem akarok lenni...



Egyébként: Nincsenek kiemelkedő képességeim, sőt, nehezebben tanulok az átlagnál. Az ment meg, hogy van szorgalmam.

Szóval nagyon nehéz szakra nem tudok menni...

Angol, matek, biosz, infó lehet a választott. A magyar és a töri nem megy, nem is nagyon érdekelnek.

2012. febr. 11. 17:09
 6/9 anonim ***** válasza:

inkább önkéntesnek kéne menned. Mondjuk Afrikába.

[link]

2012. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Engem sajnos az ilyesmi nem érdekel. Tudom, gusztustalan, hogy leírom, de nem akarok segíteni az embereken, legalábbis nem így.


Magukon a problémákon szeretnék segíteni, amiket a kérdésben vázoltam.

2012. febr. 11. 17:32
 8/9 A kérdező kommentje:

A környezetmérnökit tervezem elsőnek jelölni.

Szerintetek?

(Tudom, egyelőre itthon nehéz vele elhelyezkedni)

2012. febr. 11. 20:38
 9/9 anonim ***** válasza:

A környezetmérnöki nagyon jó. Mindenki hasraesik a környezetvédelemtől és nagyon sok pénzt fektetnek bele. Oda talán elég is lesz a 340-400 pontod, ami valljuk be, nem túl sok. De én is környezetvédelmet javaslom. Abban van emberi szervezet rész egy kicsit, tömegközlekedésfejlesztés, civilizációs problémák, minden ilyesmi. Én az egészségügyi pályát nem javaslom, nem valószínű, hogy ennyi ponttal felvesznek, plusz, ha nehezen tanulsz, meghalsz az orvosin. A környezetvédelem tuti befutó. Sok sikert!

19/L

2012. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!