Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus / Mérnöki...

Gazdaságinformatikus / Mérnökinformatikus. Melyik a jobb választás? Mind2vel el lehet helyezkedni? Mit tanulnak a gazdaságinformatikusok?

Figyelt kérdés
főként a gazdaságinformatikus alapszak érdekelne hogy mit tanulnak, miket kell tudni ? magolós az anyag vagy logikai inkább? stb..
2012. febr. 13. 20:12
 1/9 A kérdező kommentje:
egy lánynak nem segít senki se ? :(
2012. febr. 13. 21:18
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hehe így akarsz választ a sok férfi informatikus emberből kicsikarni?:D trükkös. :-)


Na de a lényeg gazdinfóról tudok nyilatkozni, mert oda járok. 70%-ban megegyezik a proginfoval és 30 % közgáz, bár ezt az arányt az info javára még ki lehet tolni kicsit, ha olyan tantárgyakat veszel fel kötelező választhatóként. Elhelyezkedési lehetőségek elég jók vele, mint minden informatikus végzettséggel. Lehetsz software fejlesztő is, vállalati programozó, SAP tanácsadó. Nagy pénz van ezekben az ágakban. Főleg külföldön.


Első félév nekünk nagyrészt matekra épült + kis prog és közgáz. 2. félévtől pedig sok prog + kicsit több közgáz. ha kérdésed van nyugodtan kérdezz. :-)


Amúgy nekem eddig tetszik.

2012. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A mérnök informatikus jobb választás (munkaerőpiac tekintetében), de nehezebb is. Keress rá az adott szakokra az adott egyetemen/főiskolán, és nézd meg, hogy néz ki a tanterv, milyen tárgyakat kell teljesíteni. Egy kis ízelítő:


Mérnök informatikus: inkább matek, programozás, fizika, digitális technika, villamosságtan és egy kevés közgazdaságtan/"vállalattan"


Gazdasági informatikus: szintén matek, van programozás is, itt viszont kimarad a fizika/villamosságtan, helyette rengeteg gazdasági cucc van, marketing, IR, vállalati gazdaság stb. stb.


Véleményem szerint a mérnök informatikus kevésbé magolós, ahhoz érteni és csinálni kell. A gazdinfó ilyen tekintetben lazább.

2012. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Weitz Tercsi ***** válasza:
54%

[link]


A legvalóságosabb választ itt megkaphatod.

2012. febr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Segítek csajszi, mert én is lány vagyok, méghozzá a kocka fajtából :)


Mérnök infóra járok. Könnyebb a prog.tervezőitől, de azért bőven van nehézség. Bár ez inkább hozzáállás kérdése 40%ban szerintem. Hát ahova én járok, sokat kérnek, de egy mérnöknek tudni is kell(ene) sokat.

Programozás megy keményen (C, Java, ...), van sok szabadon felvehető tárgy, nem csak infósok. Kétféle matek van. Az egyik gyerekjáték, a másik még a felnőtteknek se mindig megy :D, az nehéz. Vannak tölteléktárgyak az első félévben, aztán keményítenek, és rá kell gyúrni keményen az anyagra.


Na én ennyit tudok így röviden írni neked, mert te inkább gazdaságinfóra vagy kíváncsi.

2012. febr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mérnökinfó is érdekelne :)
2012. febr. 14. 19:43
 7/9 anonim válasza:
100%
Végulis mit választottal? En érettsegi elott allok es ugyanez a ket szak kozott vacilalok.
2016. okt. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Engem is érdekelne, hogy mi lett a választásod és mi a véleményed az adott szakról. :-)
2017. febr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

én is pont e között a 2 között :) (mindkettőt Veszprémben)

valami fejlemény esetleg? :)

2017. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!