Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akinek nem éri el az érettség...

Akinek nem éri el az érettség eredménye meg az év végi eredménye szerinti 240 pontot az nem jelentkezhet semmilyen felsőoktatási intézménybe?

Figyelt kérdés
Ez tényleg így van vagy csak a tanáraink akarnak velünk kicseszni?
2012. febr. 14. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
240 a minimum pont.
2012. febr. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez tényleg így van viszont nem értem, hol érzed ezt kicseszésnek. Aki még 240 pontot sem tud elérni, az inkább ne is akarjon felsőoktatásba menni. Röhejesen kevés szám, ettől azért többet lehet produkálni józan paraszti ésszel.
2012. febr. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez a jogszabályi minimum ponthatár az alapképzési szakokra vonatkozik. Felsőfokú szakképzésre még bekerülhetsz, mert ott 140 pont a jogszabályi minimum ponthatár.
2012. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De ez csak az államilag finanszírozott-ra vonatkozik csak, vagy a költségtérítésesre is vonatkozik? Én kiszámoltam és kb. 280-290 pontom lesz ezzel bejuthatok a Szolnoki Főiskolára?
2012. febr. 15. 13:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Költségesre is vonatkozik. Azt pedig senki nem tudja megmondani, hogy be fogsz-e jutni. Nézd meg a tavalyi ponthatárokat felvin, az tud egy kis irányt mutatni, de nyilván változ(hat)nak a pontok tavalyhoz képest.
2012. febr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!